Норми та правила, які прописані у новій редакції “Українського правопису”, почнуть діяти з моменту публікації документа на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук, яка запланована на 3 червня цього року.

Про це повідомляє прес-служба МОН.

“3 червня 2019 року фінальний текст нової редакції “Українського правопису” буде опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук. Із цього моменту рекомендовано застосовувати норми та правила нової редакції Правопису в усіх сферах суспільного життя, зокрема в офіційно-діловому стилі мовлення”, – зазначається у повідомленні.

Водночас зараз у міністерстві розробляють план імплементації нової редакції правопису. У ньому буде прописано, у який термін повинні бути впроваджені зміни в освітній процес, а також які етапи у цій діяльності передбачаються.

Нагадаємо, нову редакцію українського правопису в уряді ухвалили 22 травня. Вона передбачає впровадження низки змін. Так, офіційно затверджуються фемінітиви, стане менше дефісів і збільшиться кількість слів, у яких вживатимемо літеру “ґ”.

Детальніше про ці та інші нововведення – в інфографіці UATV.