Працівники Ніжинського протитуберкульозного диспансеру вийшли на акцію протесту проти закриття свого закладу.  7 листопада вони мітингували на площі Івана Франка перед міськвиконкомом. 

Причиною акції протесту стали плани Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА ліквідувати заклад. 

У листі, який отримали працівники медзакладу 30 жовтня від генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Миколи Дейкуна закриття Ніжинського протитуберкульозного диспансеру пояснюється незручним розміщенням, до закладу з такою назвою морально важко приходити, децентралізацією та наближенням медицини до людей

Колектив диспансеру, який має понад вікову історію, вирішив боротися за свій заклад та здоров’я своїх пацієнтів до кінця, і коли офіційні можливості вичерпалися, вирішили вдатися до публічних акцій протесту.

На сьогодні Управління охорони здоров’я в рамках реорганізації медзакладів та оптимізації видатків планує скоротити цей заклад, створивши на базі міської лікарні окремий кабінет. За словами генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб»  Миколи Дейкуна Ніжинський диспансер занадто дорого обходиться — майже 3 мільйони гривень на рік (99 відсотків цих коштів витрати на заробітну плату і комунальні послуги).

Така “економія”, на думку ніжинських медиків,неминуче призведе до тяжких соціальних наслідків. На сьогодні на обліку в диспансері понад 1100 чоловік мешканців міста та Ніжинського району. Якщо буде створено кабінет на базі міської лікарні, ці люди, змушені будуть годинами простоювати в чергах разом із іншими пацієнтами міської лікарні, адже в єдиному медичному містечку обслуговуються і діти, і люди похилого віку, і вагітні.

Про ймовірні загрози і наслідки закриття диспансеру медики розповідали під час акції протесту.

Завідувач Ніжинського протитуберкульозного диспансеру Іван Коросько зауважив, що це відбувається по всій області. Ще під загрозою закриття тубдиспансери в таких містах, як Прилуки і Бахмач. Тобто область хоче сконцентрувати лікування і діагностику туберкульозу в Чернігові, і це при  тому, що значна частина хворих — люди з соціальними проблемами і їхати лікуватися з районів в обласний центр у багатьох просто не має змоги.

Тому мітингуючі також на полягають на звільненні з займаних посад ініціаторів цієї “оптимізації” начальника управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА Петра Гармаша та генерального директора комунального некомерційного підприємства «Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб» Миколи Дейкуна, як ініціаторів ліквідації медичних закладів.

Акція протесту, яка проходила під вікнами міської ради, вочевидь не зацікавила представників міської влади, ні депутатів міськради ні депутатів обласної ради.Останніх взагалі не було помічено під час акції протесту.

До протестуючих приєднався лише Олександр Кодола, народний депутат України VIII скликання, який протягом депутатської каденції допомагав Ніжинському протитуберкульозному диспансеру, залучаючи кошти на придбання техніки та ремонт приміщення, а також захищав права медиків на рівні парламенту.

Працівники протитуберкульозного диспансеру почали збір підписів проти закриття їх закладу. На сьогодні вже зібрано понад 3 тисячі підписів.

Коли стало відомо про акцію протесту, 7 листопада на засіданні міськвиконкому міські очільники вирішили  терміново підготувати лист-звернення до обласної ради, Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, до народного депутата по 209 округу Валерія Зуба, депутатів обласної ради з проханням підтримати недопущення закриття Ніжинського протитуберкульозного диспансеру, вказавши всі ризики та наслідки.

Ситуація навколо закриття Ніжинського протитуберкульозного диспансеру зацікавила журналістів телеканалу Україна, які побували в Ніжині напередодні мітингу. Сюжет за посиланням.

Боротьба триває.