БАТУРИНФЕСТ «Шабля»: сіверян кличуть на головну подію літа

До Дня Конституції України, 28, 29, 30 червня, у Батурині відбуватиметься триденний БАТУРИНФЕСТ «Шабля», який організатори називають головною подією літа, повідомляє cheline

На теренах унікальних пам’яток в історії українського державотворення по-особливому прозвучить головна ідея фесту – «Же през ШАБЛЮ маєм ПРАВО», – проголошена гетьманом Іваном Мазепою в Батурині 300 років тому, але актуальна і сьогодні. БАТУРИНФЕСТ «Шабля» стане продовжувачем кращих традицій козацького свята, але буде   концептуально новим.

Триденний фестиваль з організацією окремих локацій просвітницького, вишкольного, навчального та розважального характеру. У день відкриття, 28 червня, на гостей БАТУРИНФЕСТу «Шабля» чекатимуть літературно-поетичні галявини; виступи та презентації відомих українських поетів та художників; кобзарсько-лірницькі сцени; молодіжні дебати «Конституція, право та державотворення»; концерт гурту «Хорея Козацька» на території палацу К. Розумовського, вуличні вистави театрів тощо. У п’ятницю, 29 червня, біля Цитаделі Батуринської фортеці відбуватимуться вишколи для молоді з різних регіонів України; турнір зі спортивного орієнтування; військово-історична реконструкція; кобзарські та бардівські сцени; квест «Стежками Конституції»; виступи гуртів «Тінь Сонця» та «Коралі»; презентація фільму «МІФ».

Центральна локація суботи, 30 червня, –  Співоче Поле, парк «Кочубеївський». Розпочнуться заходи з панахиди біля пам’ятника жертвам Батуринської трагедії 1708 року; потім – відкриття виставки «В’язні сумління»; виступ гурту «Сіверські Клейноди»; показові козацькі змаги із залученням гостей та учасників фестивалю; концерт на великій рок-сцені: «Kozak System», «Варйон», «Телері»; українська дискотека DJ-UA; вулична вистава театру; нічний кінозал з фестивалем «Відкрита ніч» – Дубль 21 – 2018 .

Впродовж трьох днів на гостей чекатимуть виставки майстрів українського, традиційного, декоративно-прикладного мистецтва; національно-патріотичної літератури; сучасної, військової техніки та стрілецького озброєння; світлин воїнів учасників бойових дій. Також фуд-корт у кращих традиціях української кухні, екскурсії унікальними локаціями НІКЗ «Гетьманська Столиця» та багато іншого.

Джерело: nizhynnews