У зв’язку з підготовкою до створення постійної експозиції, присвяченої видатному земляку, навколосвітньому мореплавцю, мандрівнику козацького роду Юрію Федоровичу Лисянському (1773—1837), Музей рідкісної книги та бібліотека Ніжинського державного університету звертається до всіх, хто хоче та має можливість взяти участь в увічненні пам’яті видатного українця.

Ми збираємо експонати, пов’язані з персоною Ю.Лисянського та темою морських подорожей. Це може бути все, що завгодно: старовинні книги, листівки, карти, глобуси, гравюри, малюнки парусників, старовинні компаси, оптичні прилади мореплавців, елементи оснащення старих кораблів, мушлі, фрагменти коралів, висушені рослини та екзотичні морські тварини, мінерали з далеких островів тощо. Головне, щоб усі ці речі були пов’язані тематикою морських подорожей. Заздалегідь дякуємо за допомогу та розуміння.

З пропозиціями звертайтеся на адресу Бібліотеки Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя (м.Ніжин, 16600, вул. Гоголя, 4; електронна адреса biblioteka_ndu@ukr.net) або на нашу фб-сторінку.

Імена дарувальників, експонати яких будуть виставлені в музеї, будуть відображені в експозиції.

Бібліотека ім. М Лавровського Ніжинського держуніверситету ім. М Гоголя