У першу неділю вересня в Україні відзначатимуть День підприємця. Це привід розповісти про людину, котра власною працею, крок за кроком, рухається до своєї мети. Людину, котра знайшла себе, працює за покликом душі, що сьогодні, на жаль, може дозволити собі не кожний: багатьох життя змушує шукати інші виходи.

Про ніжинського приватного підприємця Інну Котюх журналіст «УН» дізналася, побачивши її роботу у чаті «Жіночого десанту Ніжина" – ляльку-мотанку в українському стилі.

«Ця лялька їде до Казахстану», — підписала світлину автор.

«Чому саме Казахстан?» — запитала журналіст у пані Інни, яка, до речі, входить до складу «Жіночого десанту Ніжина».

«Влітку в Ніжині гостювала моя кума. Наразі вона проживає у Казахстані. Попросила мене щось придумати у подарунок наше, українське. Мені прийшла гарна ідея – зробити колоритну ляльку-мотанку. І швидко, і оригінально», — пояснює жінка.

З’ясувалося, що це – не перша лялька-мотанка Інни Миколаївни. В 2014 році, коли старший син ще навчався у школі, на ярмарок, кошти від якого спрямовувалися на Донбас, де тільки-но розпочався збройний конфлікт, потрібно було принести власно вироблену річ. Інна Миколаївна зробила одну, потім – ще одну...

Взагалі-то ляльки – то хобі. А основна її робота – в ательє «Ріда» (походить від початкових літер імен родини: Рома, Інна, Діма, Андрій), що на вулиці Шевченка у Ніжині. Це – її майстерня, де вона не просто працює і заробляє. Це місце, де вона ТВОРИТЬ. Бо вона – не звичайна швачка, яка просто відробляє робочі години, вона – дизайнер, який працює за покликом душі. Конструює комфортний і сучасний одяг для жінок. Вона наділена властивістю бачити те, що не бачать інші, тому вади жінок перетворює на переваги.

«Кожна жінка – неповторна. Потрібно тільки зрозуміти, ЯК правильно приховати недоліки і підкреслити переваги», – вважає дизайнер.

Перш, ніж створити новий образ, Інна Миколаївна вивчає ритм, рух людини. Від цього залежить, який саме фасон їй підійде. А жінки їй довіряють. За кілька років роботи вона придбала постійних клієнтів не тільки у Ніжині, але у Києві та Чернігові. Й навіть за кордоном. Перебуваючи в Україні, земляки поспішають до пані Інни, бо впевнені: вона допоможе підкреслити жіночу індивідуальність.   

Наразі є попит на шовкові шалики, де малюнки переносять на тканину. Інна Миколаївна розгортає складені хустинки на столі. Краса невимовна!

«Подивіться, наскільки охайно вони підрублені. Стрічечка дуже вузенька, ніяких ниток не повинно бути видно. Це вимога замовниці шаликів», — пояснює І. Котюх.

Дійсно, робота дуже кропітка. Таку напругу витримує не кожна швачка, котра приходить працевлаштовуватися до пані Інни. Зазвичай витримують максимум три тижні. Тривалий час Інна Миколаївна працювала сама. Наразі з'явилася помічниця.

«Шкода, що людям бракує терпіння під час творчого процесу. Особливо – молодим. Вони налаштовані заробляти відразу і багато. А так хочеться, щоб люди розвивалися творчо, прагнули кращих змін, допомагали іншим підкреслювати свою індивідуальність», — зауважує дизайнер.

Хоча зовсім не обов’язково бути дизайнером, як Інна Миколаївна. Сьогодні є попит на медичні халати, постільну білизну, чохли на автівки. Але – знов-таки – піднімати легку промисловість в країні бажаючих замало…

Інна Миколаївна не соромиться вчитися новому, самовдосконалюватися. Два місяці тому закінчила Київський коледж легкої промисловості, отримала спеціальність технолога-конструктора. Раніше пройшла курси відомого українського дизайнера Андре Тана. Минулого року на бізнес-фесті, який відбувався напередодні Дня підприємця у Чернігові, отримала Подяку голови Чернігівської облдержадміністрації. Інна Котюх визнана «Кращим дизайнером 2017 року» Ніжина.

Шлях до визнання був нелегким. Коли це розпочалося? Мабуть, ще у Чернігівському училищі, коли викладач у свідоцтві записала Інні: «Кравчиня 5-го розряду». П’ятий – це найвищий! Запис, зроблений авансом на майбутнє, став своєрідним стимулом для подальшої роботи. 

Приватним підприємцем І. Котюх зареєструвалася в 2007 році. В ательє на Шевченка працює з 2010 року. Працелюбність і бажання творити зробили зі швачки-початківця сучасного дизайнера.

Інна Миколаївна мріє відкрити у Ніжині курси, де можна було б викладати не тільки ази швейного виробництва, а й допомагати людям прищеплювати гарний смак в одязі. Адже народну мудрість «По одежі стрічають…» ще ніхто не відміняв.

Вона хоче, щоб жінки з її рідного Ніжина вдягалися не гірше від закордонних леді. І робить для цього все можливе. Хто виявить бажання співпрацювати з Інною Миколаївною, вона буде тільки рада. Обіцяє цікаве спілкування і гарну атмосферу.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора