Жваве обговорення на черговому засіданні виконкому Ніжинської міської ради, яке відбулося 17 червня, викликало питання про організацію проведення в м. Ніжині ярмарки сезонних ягід.

Як повідомила Ярослава Ярош, до відділу економіки та інвестиційної діяльності Ніжинської міської ради звернулися сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Дари Чернігівщини» і фермерське господарство «Ніжин Агроінвест» з проханням дозволити реалізовувати свою продукцію в Ніжині у період з 17 червня по 15 липня.   

Керівник ФГ «Ніжин Агроінвест» Андрій Білий запевнив, що торгівля відбуватиметься з дотриманням всіх санітарних норм та правил, що його продукція має високу якість і не несе небезпеки для споживачів. Будуть встановлені брендовані намети. Ціна полуниці стартуватиме від 40 гривень за кілограм. Фермер попросив підтримати його як місцевого товаровиробника.

Наразі ФГ «Ніжин Агроінвест»  на 36 гектарах землі у Чернігівській області вирощує органічну малину, полуницю та обліпиху. Має власний завод для заморозки свіжих фруктів та овочів.

«Чи не перетвориться сезонний продаж ягодами у неконтрольовану торгівлю: чи згодом не з’являться поруч з наметами «Ніжин Агроінвесту» машини з кавунами або дрібні торгівці з продукцією зі своїх городів? Яка лабораторія відповідатиме за якість продукції? Треба прописати конкретно», – питали члени виконкому.

«Ціна, запропонована фермерським господарством, дійсно гарна – вдвічі нижча, ніж на ринку. Що стосується озвучених питань, то треба продумати запобіжники – аби сільгоспвиробники не працювали незаконно. Тим більше, не місцеві. Тут днями Муніципальна варта мала розмову з продавцями саджанців зі Львівської області, аби привести їхню торгівлю у законне русло. В даному випадку – якщо сільгоспвиробник працює, сплачує податки до місцевого бюджету – треба його підтримати. Думаю, якщо торгівля ягодами відбуватиметься з брендованих наметів – цивілізовано і красиво – навряд чи хтось стане поруч торгувати», – підкреслив Ніжинський міський голова Олександр Кодола.

Також розділилися думки членів виконкому щодо місця торгівлі. Було запропоновано декілька локацій, в тому числі вул. Гоголівська, критий малий ринок біля мосту на Московській.

«Узгодьте місце торгівлі з КП «Оренда комунального майна» і з сьогоднішнього дня можете розгортатися, – звернувся міський голова до керівника фермерського господарства Андрія Білого. – Ми завжди готові підтримати власного виробника».

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора