Культурне «волонтерство»: у рамках Загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас» колектив Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М.Коцюбинського повернувся із гастролей прифронтовимими містами Донеччини та Луганщини.

1-1

   Творчий колектив Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М.Коцюбинського повернувся із гастрольного турне прифронтовими містами Донеччини та Луганщини. У період 21 по 26 квітня 2016 року в рамках загальноукраїнського благодійного проекту культурної інтеграції «Український Донбас» ніжинські актори перебували на гастролях у прифронтових містах Бахмут та Селідове (Донеччина), а також в містечку Рубіжне Луганської області. Тут про війну знають не лише з чуток, адже відстань до лінії розмежування цих населених пунктів коливається від трьох до декількох десятків кілометрів.

1

Колектив запропонував глядачам до перегляду вистави, які користуються успіхом у публіки. Це гірка комедія на дві дії львівського режисера Ореста Огородника «Останній гречкосій», прем’єра якої відбулась у березні цього року в Ніжині, а також дитяча музична вистава на одну дію «Казка про справжню дружбу» П.Морозова (інсценівка Л.Савич).

4

Коментуючи цю поїздку, генеральний директор Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.М. Коцюбинського Юрій Муквич наголосив на тому, що сьогодні мистецтво просто не має права залишатися осторонь волонтерського руху, цієї благородної і як ніколи потрібної нині справи, яка, без перебільшення, стала загальнонародною.

2-1

-Долучившись до благодійного проекту культурної інтеграції «Український Донбас», ми поспілкуватися з жителями прифронтових міст мовою мистецтва, тим самим висловивши їм свою підтримку, налаштувавши на позитив і думки про мир в єдиній для всіх регіонів Україні.
Ми переконані, що саме театр здатен стати тією могутньою духовною силою, яка об’єднає всіх українців, незважаючи на мову спілкування, віросповідання чи політичні погляди. Саме театр може допомогти людям не впадати в паніку, він здатен подарувати надію на те, що ми переможемо, що трагічні моменти життя зроблять нас сильнішими. Сьогодні, в тривожні для нашої країни часи Музи повинні не мовчати, а мовою мистецтва голосно промовляти до народу. І нам дуже приємно, що наша влада, в особі Голови ОДА Валерія Петровича Куліча, заступника Голови ОДА Леоніда Володимировича Сахневича (куратора цього проекту)добре розуміють, що на сьогодні захищаючи суверенітет та унітарність нашої Держави, проведення таких культурних акцій є не менш важливими, чим захист зі зброєю в руках.

На думку художнього керівника театру, народної артистки України Алли Соколенко, їхати у східні регіоні з виставами неодмінно потрібно, адже люди, які власними очима бачили жахи війни, потребують підвищеної уваги, серйозної і відвертої розмови, якою і є гарна вистава. Алла Василівна розповіла, що акторів прийняли надзвичайно гостинно, а після вистав у кожному місті їх чекав шквал оплесків і море подяки:

-До прифронтових міст ми поїхали за покликом свого серця, сподіваючись на те, що мистецтво, талант і любов зігріють тих, кому нині особливо необхідне душевне тепло. Ми безмірно щасливі, оскільки своєю творчістю нам вдалося подарувати глядачам приємні враження та емоції, допомогти їм хоча б на декілька годин забути про свої проблеми і підтекстово засвідчити із сцени, що ми – єдиний народ і єдина країна. Ми вдячні керівництву нашого Департементу КТНР Чернігівської ОДА, а саме його директору Олександру Володимировичу Левочку за допомогу в організації цих гастролей та повне фінансування даної акції.

2

Після закінчення вистав у кожному з міст зі словами вдячності до колективу звертались представники місцевої влади та глядачі, наголошуючи на важливості реалізації подібних творчих проектів. Юрій Муквич, в свою чергу, від імені усього творчого колективу театру подякував містянам за теплий прийом та зазначив, що колектив театру спільно з Департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації готовий і буде й надалі докладати усіх можливих зусиль для популяризації українського мистецтва, налагодження дружніх мистецьких і загальнокультурних зв’язків між жителями Сходу та Півночі нашої країни.

-Я вдячний Вам, шановні глядачі, за щирі оплески і тепло сердець, яким ви так щедро обдарували кожного із акторів. Адже це іще раз доводить, що ми – єдина країна і єдиний народ.

За результатами даної акції було показано шість вистав, які переглянули загалом 3030 чо