Для кожного свідомого громадянина часи випробувань для країни є особистим пошуком відповіді на виклики часу.

Військово– терористична агресія північного сусіда спонукала українців  до переосмислення відносин і відповідних дій на захист своєї країни.

Українці показали небачені приклади самоорганізації і готовності підтримати становлення збройних сил України.

Ніжинці активно підтримали всеукраїнський рух, допомагаючи воїнам, одягом, продуктами, облаштуванням.

Мешканці міста з великою пошаною спостерігають за тихим героїзмом своїх земляків, які протягом 4-х років возять на фронт допомогу. готують  борщі, моляться за тих хто на передовій і тих хто поклав своє життя за цілісність країни.

Роки війни дали зрозуміти, що тільки сильний народ і сильна держава можуть зупинити наміри та дії ворога.

Головним атрибутом сильної держави є її військо потужне і вмотивоване, виховане на героїчній історії. Коли в світі працює закон сили, то наявність таких захисників є пересторогою тим, хто інтенсивно готує молодь для нападницьких воєн

Держані молодіжні інститути України працюють над підсиленням молодіжної політики в сфері національно – патріотичного виховання.

Ніжинські волонтери є учасниками і виконавцями інноваційних проектів, всеукраїнського та регіонального рівнів, направлених на підвищення обізнаності молоді, теоритичним основам і поведінковим навичкам в умовах терористичних та  військових загроз. Головним завданням вмотивованості для майбутніх захисників – це знання справжньої історії, героїв, що захищали незалежність і свободу.

24-25 березня 2018 року представниками ГО «Дозір «Крук»  в співпраці з Департаментом сім’ї , молоді та спорту при Чернігівській ОДА було проведено семінар «Пам’ятай про великі дні наших визвольних змагань». Семінар проведено на базі НПДУ імені М. Гоголя за  ініціативою  Ігоря Щокіна за  іорганізаційної підтримки кафедри історії та особистої допомоги декана історичного  факультету Мартиненка В.В.

Організатори семінару щиро дякують за допомогу і сподіваються що тема історії визвольних війн стане актуальною для формування патріотичної свідомості майбутніх вчителів.

Нажаль для міського управління освіти, в час важких військових випробувань, дана тема не є актуальною. Протягом 4-х років громадськість міста прагне активізувати освітян в сфері національно – патріотичного виховання, пропонуючи співпрацю і допомогу, але на зустрічає порозуміння. Підтвердження тому є факт по даному заходу. Серед 17 шкіл міста лише 1 вчитель прийняв участь в  заході. Натомість участь у роботі семінару прийняли викладачі університету, студенти, депутати, представники громадськості.

Організатори семінару дякують викладачам Ніжинського агротехнічного коледжу за залучення студентської аудиторії, уважної та зацікавленої.

Особливу увагу присутніх викликала презентація наукового співробітника Інституту національної пам’яті Павла Подобєда. Він озвучив досі невідомі факти  про участь наших земляків у визвольних змаганнях. Про буремні події початку 20 століття розповів Олександр Кучарук, директор музею «Української революції 1917—1921 років». Відсутність політичної волі та стратегії розбудови держави призвела до втрати незалежності. В подіях сьогодення знаходимо відгуки 100 літньої історії. Чи вчимося на помилках? Питання для роздумів для науковців, політиків, громадськості. Частково намагається дати відповідь на це питання голова Ічнянського районного відділу «Просвіта» Євген Дзюба у своїй презентації «УПА очима східняків».

Особливо цікавою була інформація для представників молодіжного громадського  об’єднання «Веркіївська сотня»  про своїх героїчних земляків. Виявляється, що воїни Вертіївки і Великої Загорівки були важливими донорами керівногоскладу військових формувань визвольних рухів. Сьогодні члени національно-патріотичного гуртка «Веркіївська сотня» є достойними послідовниками своїх славних земляків.

Вони вивчають історію рідного краю, загартовуються на вишколах, стають прикладом патріотизму і відповідальності за свою землю.

ГО «Ніжинські патріоти» Богдан О.Р.

Джерело: Нежатин