На минулій щотижневій оперативній нараді, яка відбулася 3 травня, начальник Ніжинського Управління соцзахисту Валентина Кулініч зазначала: щороку до 5 травня в Україні надавалась одноразова грошова допомога значній категорії громадян. Серед них – ветерани війни, учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності, інваліди війни.

Але станом на 3 травня Уряд ще не видав відповідної постанови. Прогнозувалося, що одноразова грошова допомога відтепер надаватиметься до 14 жовтня – Дня захисників і захисниць України. 

Сьогодні, 10 травня, на черговій оперативній нараді В. Кулініч зазначила, що за цей тиждень відбулися певні зміни – з’явилася Постанова Кабінету Міністрів України  від 07.05.2022 р. № 540 «Деякі питання виплати у 2022 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»  і «Про жертви нацистських переслідувань».

Згідно з цією постановою, щорічну одноразову грошову допомогу вказаним категоріям громадян буде видано протягом червня. До 31 травня підприємства та установи повинні надати списки до Управління соцзахисту.

Зі слів В. Кулініч, розміри допомоги по зрівнянню з минулим роком не змінилися.  

Разова грошова допомога у 2022 році виплачується в таких розмірах:

-особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

– I групи — 4 421 грн;

– II групи - 3 906 грн;

– III групи — 3 391 грн;

-учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися в зазначених місцях примусового тримання їх батьків, — 1 491 грн;

-особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, — 4 421 грн;

-членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, а також членам сімей загиблих (померлих) захисників і захисниць України — 966 грн;

-учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, яких було насильно вивезено на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога — 612 гривень.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з мережі Інтернет