Цікаву інформацію озвучив на щотижневій оперативній нараді директор Ніжинської міської лікарні Олександр Костирко. Так, ситуація щодо грипу і коронавірусу за минулий тиждень обнадійлива: в першому випадку – жодного хворого, в другому – дев’ять осіб. На щастя, не було і летальних випадків.

Але журналіст «УН» звернула увагу на іншу – невтішну інформацію – з виступу О. Костирка. Наприклад, якщо перенавантаження кардіологічного і неврологічного відділень ще можна якось зрозуміти – даються взнаки нестерпна спека, стреси, переживання людей через нестабільну ситуацію, викликану пандемією, то чимала кількість пацієнтів, котрі поступають до міської лікарні з травматологічного напрямку, була не зовсім зрозумілою – зазвичай люди травмуються взимку, падаючи на слизькій дорозі.

О. Костирко пояснив: люди травмуються в стані алкогольного сп’яніння. Причому щодня – не менше 20 осіб. Наприклад, у минулу неділю – взагалі було 22. Тому роботи лікарям додалося.

Журналіст «УН» вирішила два дні поспостерігати за ситуацією на вулицях міста.

Дійсно, на центральних вулицях Ніжина (що казати про інші!), в будь-який час і день тижня, можна зустріти чимало людей напідпитку.

Ось останні приклади.

12 липня, понеділок. Близько півдня. У напівпорожній маршрутці №3 гарно вдягнений зрілий чоловік поводився скромно, допоки  на вулиці Обжджій до салону не увійшла молода жіночка з дитиною. Почав до неї чіплятися, пропонуючи з ним випити. На щастя, швидко вийшов.   

13 липня, вівторок. Приблизно 20.00. Вулиця Московська. Двоє чоловіків середнього віку ну дуже в цікавому стані намагалися з’ясувати, хто перший розмовлятиме по мобільному телефону. Обидва були агресивними, але, на щастя, до перехожих не чіплялися. Не важко уявити, чим міг закінчитися їхній вечір.

В кількох метрах від зупинки «Міськлікарня», в той же самий час, похитувався ще один чоловік зрілого віку, злісно позираючи на перехожих.

Той же день. Приблизно 21.00. У парку ім. Гоголя – спокійно. Малеча, котра тут зазвичай бігає та бавиться, відправилася з батьками по домівках на відпочинок. Молоді небагато. В основному їдять морозиво.  На одній з лавок сидить, схоже, подружжя: він п’є пиво, поруч з лавкою стоять порожні пляшки. «Перемовляються» між собою мовою жестів – напевно, глухонімі.

В одну мить у парку з’являються представники Муніципальної варти. Підходять до чоловіка з пивом і щось говорять. Чоловік швидко піднімається, закидає порожні пляшки в урну і так само швидко покидає парк. Жінка слідує за ним.

«От би «Варту» на Московську!» – подумалося журналісту, а вже через годину – не повірите! – ці ж самі працівники вже стояли біля гастроному на Московській і вели бесіду з якимось чоловіком. Приємно бачити людей, які сумлінно виконують свою роботу! Але до кожної людини напідпитку вартового не приставиш.

Невелике спостереження журналіста «УН» призвело до невтішних висновків: без роботи ніжинські лікарі, працівники Муніципальної варти та Нацполіції найближчим часом точно не залишаться. В даному випадку вислів «На жаль» прозвучить доречно.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з мережі Інтернет