Майже кожного дня новини сповіщають про нових жертв шарлатанів та нові методи викачування грошей з простого люду.

Сумна тенденція останнього часу – махінації з банківськими рахунками за допомогою телефону чи інтернету. Здавалося б про такого роду шахрайства не чув, не читав тільки лінивий, однак від того жертв не меншає.

Днями до редакції звернулися пенсіонерки, які на власні телефони отримали ідентичні повідомлення, нібито від сервісної служби Ощадбанку. Зміст SMS передбачуваний – повідомляється про блокуванння з невідомих причин картки і необхідність зателефонувати на вказані номери.

На щастя, героїні історії одразу розкусили наживку шахраїв, і тільки через те, що користуються послугами іншого відомого банку. Інакше пригода могла закінчитися зовсім по-іншому. Мережа переповнена сценаріями шарлатанської схеми, як правило, жертва телефонує на зазначені у повідомленні номери, а далі починається її посилена «обробка» псевдооператорами з метою отримання необхідних паролів і т. п...

Щотижня на оперативних нарадах при міському голові, представник міської поліції Інна Музиченко, повідомляє про стійку тенденцію до збільшення телефонних та Інтернет шахрайств, закликаючи ніжинців детально перевіряти будь-яку отриману інформацію і ні в якому разі не надавати конфіденційних даних.