Проблема знищення полезахисних смуг вже давно гостро стоїть майже у кожній області нашої держави. На сполох б’ють всі: екологи, лісівники, громадськість. Тому за ініціативи ДП «Ніжинський лісгосп» спільно із представниками агропромислового підприємства «Дружба-Нова» та липіврізькою громадою ця надзвичайно важлива справа зрушила з місця.

Лісівники, аграрії та активні жителі навколишніх сіл висадили більше 200 молодих дубів.

Звичайно, пройде не один рік, доки вони підростуть і по-справжньому захищатимуть поля від пилових буревіїв, утримуватимуть вологу та збільшуватимуть родючість. Та початок покладено, головне, щоб цю важливу ініціативу підхопили інші.

Перші лісосмуги були закладені ще в повоєнні роки. Їхня роль значна, адже вони покращують мікроклімат ґрунту, підвищують родючість, затримують сніг та зберігають вологу, а також відіграють велику екологічну роль.

Цікаво, що лісосмуги створювались не аби де між полями. Навпаки, поля планувались відповідно до оптимального розміщення смуг.

На жаль, сьогодні розуміння їх значущості втрачається.

Незаконні рубки та пожежі призводять до знищення таких насаджень, а це, у свою чергу, негативно позначається на родючості та провокує пилові бурі, які, на жаль, останнім часом перестають бути рідкістю у нашому регіоні.