Одним з найбільш перспективних напрямів електронної комерції є так звані електронні закупівлі. Сьогодні вони стають дедалі поширенішим явищем і в Україні. Такі електронні аукціони доцільно використовувати як короткострокове рішення для зниження цін і підвищення прозорості закупівель. Такою можливістю вирішили скористатися і в Ніжині. Через систему ProZorro планувалося закупити вуличні світильники, які мало б встановити КП ВУКГ.

ЖКУ

Вчора на бюджетній комісії керівник КП «ВУКГ» Владислав Корман продемонстрував «товар» представникам міської ради. За його словами, через ProZorro всього мали б купити 145 світильників. Очікували на якісний сертифікований товар, але зі зразків стало зрозуміло, що це звичайна китайська підробка. На освітлювальних приладах немає жодного маркування, а плафони виготовлені з неякісного матеріалу, більше схожого на звичайну «жестянку». Ці світильники мали б встановити по вулицям: Незалежності, Б. Хмельницького, Василівській, Борзнянський Шлях та частково Московській.

За словами Владислава Кормана, нещодавно було куплено та замінено плафони в 3-му мікрорайоні, тож сподівалися купити аналогічні через ProZorro, які до того ж коштували на 350 гривень менше. Та очікування не виправдалися, різниця виявилися не лише в ціні. Вона цілком відповідає якості.

Крім того, директором фірми, що виготовила товар та продала з сертифікатом якості, є одна і та ж особа, а вимоги, що додавалися від покупця, просто вписали до сертифікату.

В зв’язку з цим Корман запропонував на депутатській комісії з законності та правопорядку обговорити, як в законний спосіб боротися з недобропорядними постачальниками.

Начальник управління житлово-комунального господарства та будівництва Анатолій Кушніренко прокоментував ситуацію наступним чином — «Тендер пройшов, і мали б закупити 145 світильників. Нам надіслали зразки 3-х видів. Але ми не мусимо купувати неякісний товар, тому ми відмовимось.»