8 червня 2016 року у Верховній Раді відбулись парламентські слухання на тему: «Транскордонне співробітництво як чинник євроінтеграційних процесів України»

Головою слухання виступала перший заступник Голови Верховної Ради України Геращенко Ірина Володимирівна. До слухання було запрошено понад 500 посадових осіб та депутатів – представників центральних, обласних, районних органів представницької та виконавчої влади, науковці, представники ЗМІ.

IMG_0249

Також в парламентських слуханнях взяли участь депутати Чернігівської обласної ради, голова постійної комісії з питань розвитку і реформування місцевого самоврядування, децентралізації та європейської інтеграції Грозенко Ірина Вікторівна та секретер вищезгаданої комісії
Копиця Наталія Миколаївна.

Серед виступаючих на слуханні можна окремо виділити:

Климпуш-Цинцадзе Іванна Орестівна – віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України із доповіддю на тему «Транскордонне співробітництво в процесі євроінтеграції»

Негода В`ячеслав Андронович – перший заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України із доповіддю «Стан та перспективи розвитку транскордонного співробітництва»

Довгань Віктор Миколайович – заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції доповідав про «Напрямки розвитку інфраструктури в контексті транскордонного співробітництва»

Светелік Олександр Дмитрович – заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України виступив із доповіддю «Трансприкордонне співробітництво у галузі енергетики».

IMG_0259

Усі учасники слухання отримали інформацію про якісну реалізацію програм прикордонного та Євроінтеграційного співробітництва на всіх рівнях самоврядування і в Україні в цілому. Ознайомились із великомасштабними інфраструктурними проектами у рамках програм прикордонного співробітництва з Польщею, Угорщиною, Словаччиною, Румунією, Молдовою, Білорусією та рядом других Європейських країн. Були проінформовані про низку угод, конвенцій, хартій, підписану Україною та сусідніми державами, які регламентують транскордонне співробітництво з країнами Європейського Союзу.

У ході слухання були виділені пріоритетні напрямки та проекти в рамках реалізації програми транскордонного співробітництва України у процесі євроінтеграції на 2016—2020 роки, та складено і схвалено Проект Рекомендацій Парламентських слухань для Верховної Ради, Кабінету Міністрів, центральних і місцевих органів виконавчої влади України.