14 січня група небайдужих громадян Ніжина вирушили до міста Харкова. Їхньою метою була підтримка позиції бійця АТО, ніжинця Сергія Смоляра і вимагати винесення остаточного вердикту по  його справі у суді, який відбудеться вже завтра 16 січня.

Журналісти редакції «Нежатин» з’єдналися з громадським активістом Станіславом Прощенко, який поїхав на судове засідання з волонтерами і бійцями АТО. «Практично всі хто їдуть до Харкова особисто знають Сергія, адже Ніжин місто не велике. Кожні два місяці продовжують термін утримання під вартою, не виносячи жодного обвинувачувального вироку. Суд затягується, і жодної сторінки справи не розглянуто з весни 2016- го року, кінця краю цьому не видно. Адвокати говорять, що в справі дуже багато «темних плям». Докази того, що йому від початку інкримінували, просто розсипалися в ході експертиз. Ми не заявляємо, що Сергій Смоляр не винний, ми вимагаємо неупередженого суду над бійцем 41-го Чернігівського батальйону!», – розповів Станіслав Прощенко.

Нагадаємо, історія почалася в вересні 2014 року, а розв’язки немає ще й досі. Бійці 41-го Чернігівського батальйону поверталися з відпустки в зону бойових дій. Їх маршрут пролягав через Харків. На шляху до зони АТО їм зустрівся легковий автомобіль з георгієвською стрічкою. Пасажири даного автотранспорту, за словами бійців, продемонстрували грубий жест військовослужбовцям, що спровокувало останніх відкрити вогонь по машині. У машині знаходилися дорослі разом з дитиною, яку везли на хрестини. У результаті нападу жінка отримала травму голови і як наслідок – інвалідність 2-го ступеня. За словами прокурора Харківського гарнізону, четверо з п’яти солдатів були у стані алкогольного сп’яніння, що підтверджено висновками експертизи. У кишені водія знайшли метамфетамін, який міг бути використаний в якості знеболюючого.

«Коли все сталося з хлопцями, я вже був поранений, – розповідає перший комбат 41 батальйону Олексій Дроздов в телефонному режимі. – Історію знаю тільки з розповідей і переказів. Тоді були важкі часи для батальйону. У те, що подібне могли зробити Сергій Смоляр і Микола Зогій, ніколи б не повірив. Чув, що хлопців спровокували георгіївськими стрічками. А нерви ж на межі. Плюс алкоголь. Їм намагалися знімати напругу, хоча це не вихід. Я завжди наставляв хлопців: «Ніколи не мстіть». Але ось така ситуація вийшла.»

16 січня відбудеться судове засідання. Про відому нам інформацію будемо оперативно повідомляти наших читачів.