Міська влада Ніжина докладає максимум зусиль та робить все від неї залежне, аби родини ніжинців-захисників Батьківщини, які загинули у зоні проведення антитерористичної операції, отримали земельні ділянки.
«Процес виділення ділянок трохи затягнувся з різних об’єктивних та суб’єктивних причин, але при цьому міська влада чітко дотримується усіх вимог чинного законодавства» – каже начальник відділу земельних відносин Валентина Місан.

Ніжинська влада обіцяє бійцям АТО та їх родинам всебічну підтримку.

Про вирішення проблемних питань родин загиблих (померлих) учасників бойових дій на сході країни йшлося під час наради за участі міського голови Анатолія Лінника, першого заступника міського голови Григорія Олійника, заступників міського голови Сергія Дзюби та Ігоря Алєксєєнка, посадових осіб структурних підрозділів виконавчого комітету та установ Ніжина.

Заступник міського голови Ігор Алєксєєнко поінформував про діяльність у цьому напрямку та зупинився на ролі Ніжинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, наголосивши на тому що Центр постійно проводить інформаційно-роз’яснювальну роботу з сім’ями загиблих учасників АТО щодо програм, що діють у місті Ніжин для підтримки таких сімей, пільг, на які вони мають право згідно чинного законодавства, вивчаються нагальні проблеми та здійснюється пошук способів вирішення складних ситуацій. Із представниками таких сімей обговорюються варіанти соціального захисту прав сім’ї на рівні міста. Постійно надається психологічна підтримка та юридична допомога, представлення інтересів таких сімей в установах та організаціях міста.

За підтримки та сприяння Центру була створена група взаємопідтримки матерів та дружин загиблих в АТО. Сім’ї загиблих забезпечуються паливом на зимовий період. Усі родини загиблих у 2016 – 2017 роках щомісячно забезпечувалися речами першої необхідності та продуктами харчування від громадської організації Спілка Самаритян України Чернігівського відділення.

На фасадах шкіл, де у свій час навчалися загиблі, відкрито меморіальні дошки. Сім’ї загиблих учасників АТО постійно залучаються до культурологічних заходів міста.

Протягом 2015—2018 р.р. сім’ям загиблих учасників АТО через міську цільову Програму «Турбота» була надана допомога в розмірі 218 тисяч гривень: 80 тисяч гривень – на встановлення пам’ятників, 132 тисячі гривень – на оздоровлення, 6 тисяч гривень – на лікування.

Із міського бюджету отримали пільги: у 2015 році 13 сімей – 17,5 тисяч гривень, у 2016 році 20 сімей – 20,6 тисяч гривень, у 2017 році 21 сім’ї – 58 тисяч гривень.

До того ж, рішенням виконавчого комітету Ніжинської міської ради у 2016 році сім’ї загиблих учасників АТО, які зверталися із заявами до виконавчого комітету отримали дозволи на відключення квартир від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання та на виготовлення проектно-кошторисної документації для встановлення індивідуального опалення.

Протягом 2017 року на обліку Ніжинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді перебувало 13 сімей військовослужбовців, які загинули в зоні АТО, у яких виховується 8 дітей.

Двом родинам, які переїхали до Ніжина з інших районів Чернігівської області було придбано квартири у м.Ніжин за кошти субвенції з державного бюджету України.

Міський голова Анатолій Лінник наголосив на узгодженості дій всіх відповідальних працівників, щоб задіяти всі можливості та ресурси і допомогти людям. Є випадки, коли міські жителі недостатньо отримують інформації та роз’яснень. Тож, міський голова зауважив на тому, що міська влада просить учасників АТО та сімей загиблих (померлих) воїнів висловлювати проблемні моменти задля задоволення потреб учасників АТО та сімей загиблих (померлих) воїнів та звернувся до відповідних відділів виконавчого комітету викласти бачення, як вийти на позитивний результат. Анатолій Валерійович додав, що спеціалісти, в яких на розгляді знаходяться звернення, повинні оперативно й по-діловому на них реагувати.

Джерело: nizhyn news