Сьогодні зранку, 28 травня, м. Ніжин облетіла радісна звістка: наша спортсменка Наталя Чистякова отримала блискавичну перемогу на чемпіонаті Європи з самбо. У фіналі Наталя перемогла досвідчену росіянку достроково, з явною перевагою.

«Пишаємось Наталею, тренером Сергієм Полтавцевим та мамою спортсменки!» – написав у соцмережі Ніжинський міський голова Олександр Кодола. Одним з перших переможницю і тренера привітав і начальник відділу з питань фізичної культури і спорту Ніжинської міської ради Павло Глушко, який щиро вболівав за наших спортсменів.

 Перемога ніжинської спортсменки – це привід поставити кілька запитань Президенту федерації дзюдо Ніжина Костянтину Смалію.

Пане Костянтине, від кого Ви дізналися, що наша Наталя здобула перемогу?

-11 років тому ми з однодумцями організували та відкрили у нас в місті громадське об’єднання «Спарта». Кожного місяця ми розписуємо, хто з наших спортсменів та в яких змаганнях прийматимемо участь. Це не спонтанний, а системний процес. Тому про участь Наталі Чистякової у чемпіонаті Європи з самбо на Кіпрі ми знали заздалегідь. А от про результат дізналися вже від мами Наталії – Оксани. Вона перша виклала світлини у соцмережі зі змагань. Це означало, що інформацію підтверджено, спортсменку і тренера можна вітати.  Взагалі-то у нас, спортсменів, є свої усталені правила: не тривожити учасників змагань до фіналу. За ходом змагань ми – тренери та спортсмени – стежили он-лайн: вболівали, звичайно ж! І вже знали, що Наталя перемогла.

-Які перші слова сказала Наталя після перемоги?

Коли ми запропонували вручити їй подарунок від спортивного активу Ніжина, вона промовила: «Кращого подарунка, ніж відкриття школи дзюдо у Ніжині, я собі не уявляю». І це цілком зрозуміло: батько привів Наталю до нас, коли їй ще не виповнилося шести років. Ми росли разом: вона – поруч з нами, а ми – з нею. І ось результат. Чудовий, як на мою думку. Спорт для Наталі, як і для всіх нас, це не просто заняття чи якесь хобі, це – спосіб життя. Це саме життя, якщо хочете! Ми рухатимемося вперед доти, допоки не досягнемо своїх вершин. Навряд чи комусь вдасться нас зламати: спорт загартовує, робить з людини особистість. 

-Пане Костянтине, Ви багато років у спорті. Скажіть, будь ласка, як спортсмен з досвідом: що дає Наталі Чистяковій ось ця перемога на чемпіонаті в Європі, крім особистісного росту, задоволення власних амбіцій?

-Наталя – молода спортсменка, їй потрібен досвід. Кожна перемога на міжнародному рівні підносить її у світовому рейтингу. Нагадаю: самбо – це своєрідна сходинка до більш складного виду спорту – дзюдо, який є Олімпійським видом спорту. Тому Наталі є до чого прагнути.

-Незабаром спортсменка і тренер повернуться до Ніжина. На них чекає відпочинок?

-Скоріше за все, Наталя прямо звідти полетить в Угорщину, де 5–6 червня відбудеться чемпіонат світу з дзюдо, де Н. Чистякова виступатиме за дорослу національну збірну України – спочатку в особистій першості (вага 70 кг), а потім – в складі команди. Це відбудеться ВПЕРШЕ в спортивній історії м. Ніжина.

-Кажуть, Наталю Чистякову неодноразово запрошували переїхати до Києва, і тоді б вона вже представляла Україну на змаганнях як киянка, а не ніжинка…

-Майже всіх нас, досвідчених спортсменів Ніжина, запрошували і досі запрошують не тільки в столицю, а й в інші гарні міста України. Ми делікатно відмовляємося, бо ми – хай би там як не банально звучало! – патріоти Ніжина. І Наталя Чистякова – з нами. Хоча наразі її особливо наполегливо запрошують залишитися у Сумах, де вона здобуває вищу освіту. Але Наталя теж хоче жити, а в подальшому і працювати у рідному місті, ростити достойну спортивну зміну. Ми віримо: її та наші плани здійсняться.

-Є ще дві людини, без котрих, можливо, ніжинська спортсменка не досягла б таких результатів – це мати і тренер…

-Щодо мами, тут, як то кажуть, без коментарів. А ось тренер Сергій Альбертович Полтавцев – це, по суті, другий батько Наталі. Заради спортивного росту своєї вихованки він залишив посаду директора Ніжинської комплексної дитячо-юнацької спортивної школи. І не помилився.

Користуючись нагодою, ще раз щиро вітаємо нашого колегу Сергія Полтавцева та його вихованку Наталю Чистякову із заслуженою перемогою! Ми вами пишаємося!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук