Сьогодні, 5 серпня, на черговому засіданні виконкому Ніжинської міської ради, розглянуто питання про надання співфінансування проекту «Інтерактивний скансен», якому надане грантове фінансування у рамках реалізації Програми DOBRE.

«Для початку поясню, що таке «скансен». Це музей під відкритим небом, де відвідувачі можуть спробувати себе у традиційних ремеслах і видах діяльності, характерних для відповідної місцевості та часу, наприклад, роботу ткача, коваля, гончара, навчитися стріляти з лука під керівництвом фахівця. Така собі туристична цікавинка, що відтворюватиме фрагмент давньоруського поселення. «Скансен» може з’явитися у Ніжині вже наприкінці серпня.

Наразі розпочинається будівництво поселення. Музей просто неба розташовуватиметься в рекреаційній зоні НДУ імені Миколи Гоголя. Новий простір буде доступним для всіх мешканців міста. Проєкт виконується випускницями Академії Жіночого Лідерства, що реалізується Українським Жіночим Фондом у партнерстві з Національним Демократичним Інститутом Міжнародних Відносин (NDI) у межах програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)», — пояснила начальник відділу економіки та інвестиційної діяльності виконавчого комітету Ніжинської  міської ради Тетяна Гавриш.

Члени виконкому підтримали рішення, згідно з яким фінансове управління Ніжинської  міської ради перерахує виконавчому комітету кошти у сумі 8 200,00 грн. на співфінансування проекту  «Інтерактивний скансен» за рахунок коштів Програми розвитку інвестиційної діяльності в Ніжинській міській об’єднаній територіальній громаді на 2020—2022 роки.

«Ці кошти – наш 10-відсотковий внесок на придбання гончарної глини, з якої бажаючі ліпитимуть глечики і таке інше; це додаток до основного гранту, який вже отримали представники «Жіночого Лідерства» у сумі 3 тисячі доларів», — зауважила  Т. Гавриш.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото з мережі Інтернет