До прифронтового міста, що знаходиться усього в 16,5 км вiд лiнiї бойових дiй, завітали колективи з Івано-Франкiвська, Києва, Львова, Миколаєва, Одеси, Запорiжжя та Ніжина котрих на період  з 4-10 вересня 2019 року зiбрав перший обласний вiдкритий фестиваль театрального мистецтва «Театральна брама» у м.Марiуполі.

  Щоби поставити фiнальну крапку своїм виступом, трагiкомедiєю за п'єсою Павла Ар'є «Експериментарiум», колектив Нiжинського академічного українського драматичного театру iменi М.М.Коцюбинського, подолав шлях у майже 900 км. Максимально щiльний графiк гастрольного виїзду Нiжинського театру вже на наступний ранок включав прямий ефiр на Марiупольському телебаченнi i вечiрнiй виступ на великiй сценi Донецького академічного обласного драматичного театру м. Маріуполь.

  За словами организаторiв, з кожним днем фестиваль «Театральна брама» набирав обертiв, збираючи у театральнiй залi все бiльшу кiлькiсть глядачiв.  А 10 вересня 2019 року спектакль «Експериментарiум» Нiжинського театру пройшов саме з аншлагом!

  За пiдсумками фестивалю Нiжинський академiчний український драматичний театр iменi М.М.Коцюбинського переміг у номiнацiї «За краще втiлення сучасної драматургiї», а у номінації  «За кращу чоловiчу роль» здобув перемогу генеральний директор – художній керівник, з.п.к України Юрiй Муквич (роль баби Прісі за п'єсою Ар' є «Експерементаріум»)!

  Тож побажаємо колективу нашого театру творчих злетів та натхнення на нові перемоги, адже незабаром на наших глядачів чекає дуже нова, цікава творча робота наших митців.

Помічник генерального директора — художнього керівниказі зв’язків із громадкістю Оксана Кравченко,
nezhin-dram.in.ua