Першим проектом рішення, яке розглянули сьогодні, 9 жовтня, на  позачерговій шістдесят першій сесії міської ради VII скликання, було Звернення до Президента України та до Верховної Ради УкраїниСекретар міськради Валерій Салогуб повідомив, що у понеділок, 7 жовтня, міськрада отримала звернення від депутатів та громадських активістів Ніжина. Напередодні, 6 жовтня, небайдужі ніжинці приєдналися до Всеукраїнського віче «Ні капітуляції України» і вийшли до будівлі міськвиконкому з вимогами: не надавати особливого статусу для окупованих територій, не відводити українських військ від лінії розмежування, а також заборона виборів у цих регіонах.
Саме під час цієї акції було прийняте рішення про ініціацію скликання позачергової сесії міської ради, на якій депутати повинні прийняти звернення до Президента України Володимира Зеленського.
Рішення про звернення сьогодні було прийнято одноголосно. Депутати супроводжували його прийняття оплесками. 

Зміст тексту звернення:
«Останніми днями від представників центральної влади України через засоби масової інформаціїлунають неоднозначні заяви про мирні угоди з так званими “ЛДНР”, про сумнівні підписаніугоди з окупантами та колаборантами, наслідком яких може стати включення до складу Україниокупованих росією окремих районів Донецької та Луганської областей на умовах тієї ж росії, яккраїни-агресора, без виводу звідти російських окупаційних військ та незаконних збройнихформувань. А саме — відвід військових ЗСУ по всій лінії розмежування, погодження умовпроведення виборів на окупованих територіях на умовах не прийнятних в українськомусуспільстві, надання особливого статусу ОРДЛО на постійній основі.
У зв’язку з вищевикладеним, ми, ветерани російсько-української війни, члени сімейзагиблих воїнів в російсько-українській війні, волонтери, громадські активісти, мешканці Ніжината району звертаємось до президента України та Верховної Ради України з наступними вимогами:
1. Заборонити будь-який особливий правовий режим, що обмежує суверенітет України чидію загальнонаціонального законодавства на окремих її територіях.
2. Заборонити звільнення від відповідальності членів незаконних збройних формувань, яківчинили тяжкі злочини на території України. Заборонити бути обраними в органи влади для усіхчленів незаконних збройних формувань чи колаборантських «адміністрацій».
3, Заборонити добровільну передачу під контроль незаконних збройних формувань,іноземних військ чи не встановлених бойовиків будь-яких населених пунктів на територіїУкраїни.
4. Заборонити утворення чи існування будь-яких недержавних чи регіональних збройнихугруповань на території України.
5. Заборонити визнання виборів будь-якого формату на території України, яка (в тому числіувесь її адміністративний кордон) не перебуває під військовим та адміністративним контролемУкраїни.
6. Заборонити проведення будь-яких прямих переговорів та підписання будь-яких угод зтак званими представниками ОРЛО та ОРДО».

В. Салогуб зазначив, що жодного слова в надісланому тексті не змінено.
Валентина Пильник, mynihzyn.com