Сьогодні під час пленарного засідання сесії Ніжинської міськради депутати прийняли поправки до місцевого бюджету. Однак голосування затягнулося, бо камнем спотикання стало співфінансування проектів, які фінансуються за рахунок державної субвенції на соціально-економічний розвиток, а це  майже 10 мільйонів гривень, залучених за ініціативи представника Ніжина у Парламенті народного депутата України Олександра Кодоли.

Не зважаючи, на те, що кошти вже цільово виділені Урядом, і змінити їх призначення неможливо, низка депутатів під покровительством секретаря міськради Валерія Салогуба, який вів сесію, вирішили, що саме вони повинні розпоряджатися цими грошима. Тим сами демонструючи свій рівень “компетентності” в питаннях розподілу бюджетних коштів.

Так голова комісії з питань законності Олег Щербак, чомусь серед усіх пунктів витрат субвенції знайшов незрозумілу для нього ціну на велосипед для ФАПу в Кунашівці. В промовистому спічі він закликав колег на фактичне порушення бюджетного законодавства:

«Є зауваження до певних цифр…Я так утрирую, в цих цифрах закладено велосипед за 10 тис грн. для листоноші. Зверніть увагу на негайній необхідності для громади Ніжина, а не на популістичні питання. Ми ж можемо ці кошти самостійно використовувати. Не обов’язково нам нав’язувати: як, куди і що робити. Це Кабмін виділив в цільовій програмі, а ми громада, можемо самостійно знаходити необхідні речі, які потрібні для громади. Я пропоную витратити ці гроші на більш необхідне. Хто скаже, що у нас ці гроші заберуть – не вірте. Їх ніхто не забере.»

Секретар міськради Валерій Салогуб підтримав пропозицію переглянути напрямки субвенції, і закликав прислухатися до думки соціальних мереж, бо йому незрозуміло: «Ніхто не заперечує, що нашим лікарям конче необхідний операційний стіл, що потрібні дитячі майданчики та той велосипед. Ми не вивчали в деталях. Але неврахування зауважень депутатів міської ради, громадськості, все ж таки незрозуміле…Якщо Кабінет Міністрів прийняв остаточне рішення, то він прийняв. Але ще є думка громади. Можливо треба послухати і громадську раду та соціальні мережі.»


Джерело фото: НЕЖАТИН, Марина Волинець

Начальник фінансового Управління міськради Людмила Писаренко спробувала нагадати депутатам, що не всі їх забаганки можна виконати, зокрема,  якщо цільові кошти субвенції спробувати використати на інші цілі, то зрештою місто взагалі їх втратить:

«Ці кошти пооб’єктно передбачені розпорядженням Кабміну. Не внести їх в проект рішення означає, що їх не зможуть внести до бюджету. Перерозподіляти залишок субвенції минулого року надзвичайно проблематично, оскільки на половині об’єктів уже розпочаті роботи. Перерозподіляти транш цього року займе від 2 до 3 місяців. Кошти такий період лежати на рахунку не можуть. Тому з народним депутатом потрібно працювати до того, як вийде розпорядження Кабміну, а не після того»

Помічник-консультант народного депутата України Олександра Кодоли Тамара Стратілат зауважила, що звертатися до народного депутата з пропозиціями та заявами потрібно до прийняття рішення Кабміном: «Коли нам надходять заявки, до прикладу від школи, то вони обов’язково погоджуються з Управлінням освіти, якщо закладів культури, то з Управлінням культури. Просто так ніхто нічого не робить. Якщо ставити каменем спотикання 10 тис грн. на придбання велосипеду для листоноші з Кунашівки, то тут же є представник Кунашівки. Нехай вона скаже, що цей листоноша об’їжджає декілька сіл, де не ходить автобус і машини в неї власної нема. Якщо ви вважаєте, що ці 10 тис потрібно спрямувати на щось інше, то чому не подавали на це звернення? Ми кожне звернення розглядаємо і дуже уважно. Якщо народний депутат до вас повинен звертатися, то і ви знаєте, де знаходиться його приймальня».

Секретар міськради декілька разів ставив на голосування пропозиції депутатів стосовно співфінасування субвенції, намагаючись перенести його на доопрацювання. Але зрештою здоровий глузд, чи може апетит переміг. За кілька хвилин до обідньої перерви міська рада 19 голосами “за” змоглася затвердити зміни до бюджету на 2019 рік, зокрема й щодо розподілу субвенції з державного бюджету на соціально-економічний розвиток Ніжина.