Бджолярі України зіткнулися із серйозною проблемою — масовою загибеллю бджіл, що сталася внаслідок широкого використання в сільському господарстві пестицидів і умисного нехтування аграріями вимог законодавства. Отрутохімікати проникають в організм бджіл з кормом, водою, при безпосередньому контакті та фумігації. Кількість таких випадків зростає з року в рік з геометричною прогресією. Тільки в 2018 році в Україні загинуло близько 45 тис. бджолиних сімей.
Сьогодні, 1 лютого, у малому залі Ніжинського міськвиконкому відбулася зустріч народного депутата України Олександра Кодоли з членами громадської організації «Бджолярі Ніжинщини» на чолі з головою Петром Балашем. На зустрічі були присутні помічник-консультант народного депутата Тамара Стратілат, начальник управління Держпродспоживслужби в Ніжині Віктор Рафальський та пасічники Ніжинщини.
Основна, болюча тема зустрічі — захистити бджільництво шляхом прийняття законопроекту. Було зачитано та передано до народного депутата Олександра Кодоли звернення та підготовлений законопроект, щодо захисту бджільництва.
«Прийняття даного законопроекту дозволить захистити бджільництво та права кожного пасічника, забезпечити виконання законодавства України у сфері бджільництва, зменшити кількість правопорушень у цій галузі, надати додаткові стимули для розвитку бджільництва в Україні і зайнятості населення у цій сфері, зняти соціальну напругу в суспільстві, насамперед у пасічницькому середовищі. Просимо Вас невідкладно розглянути дані пропозиції, зареєструвати даний законопроект у Верховній Раді України та прийняти запропоновані зміни на законодавчому рівні» — йдеться у зверненні (Повністю читати звернення на фото).
— Питання актуальне, це наша перша зустріч з бджолярами. Я з повагою ставлюся до цієї сфери діяльності, знаю і спілкуюся з Петром Балашем вже давно. Бджільництво – це здоров’я, і галузь потрібно розвивати і підтримувати. Вдячний, перш за все, що звернулися не просто з проханням, з якими до мене звертаються 90%, зокрема у селах – щодо розбитих доріг, транспортного сполучення, освітлення і т. д., хоча ці питання, здебільшого, до місцевої влади. Кожен повинен займатися своєю діяльністю. Я законотворець, і це мій прямий обов’язок. Звісно, як мажоритарник, то стараюся багато чого зробити для розвитку громади – 229 населених пунктів мого округу, залучаючи кошти для вирішення окремих проблем – підтримання медичних, освітніх установ. Але по суті ви звернулися конкретно з пропозицією у моїй сфері діяльності. Тому вдячний, що звернулися із законодавчою ініціативою, з якими звертаються не так часто. Наприклад, законопроект про будівельну амністію, з яким звернулися з Ніжина, минулого року був проголосований і став законом.
Стосовно сьогоднішнього законопроекту: я доручу опрацювати його юристам, якщо потрібно – внесемо юридичні правки і наступного тижня зареєструємо.
Щоб законопроект був прийнятий, потрібно бджолярам всієї України об’єднуватися, виходити на своїх народних депутатів України – мажоритарників, — зауважив Олександр Кодола.
У ході конструктивної зустрічі було заслухано Віктора Рафальського, який наголосив, що сьогодні Україна в світових лідерах по виготовленню меду, він якісний, пройшов міжнародну сертифікацію, йде на експорт. Щодо питання отруєння бджіл. Йде співпраця з аграріями. Вони надають інформацію щодо того, де, коли, на якій території буде застосовуватися препарат і яка його діюча речовина, щоб проінформувати бджолярів, коли не випускали комаху на взяток меду.
Прозвучало побажання і від бджолярів, зокрема Сергія Картуна, на законодавчому рівні вирішити питання контрабанди завезення всього цього добра (мова про гербіциди), інструкція використання якого повинна бути прописана в законі. Також запропонував на законодавчому рівні ввести вживання меду в садочках та школах, бо це — здоров’я.
Олександр Кодола подякував бджолярам Ніжинщини за наполегливу працю, особистий внесок у розвиток українського бджільництва, активну громадську позицію та нагородив Подяками народного депутата голову та членів ГО «Бджолярі Ніжинщини» Петра Балаша, Олександра Панченка, Геннадія Шмаровоза, Олега Філя.

 

 

 

Тетяна Марченко для газети «Вісті»

 

 

 

 

\