Справжні перлинки й діаманти піднімалися на сцену Ніжинського будинку культури під час урочистого нагородження лауреатів і переможців IV міського конкурсу «Талант року» 18 травня. Унікальні, талановиті, артистичні, творчі, розумні, старанні, працелюбні, спортивні діти — гордість і майбутнє не лише міста, а й нашої області, країни -отримали визнання, нагороди, подарунки, квіти й щирі оплески на святі, що традиційно проводять за ініціативою благодійного фонду «Копиця». Його особливість ще й у тому, що «Талант року» вшановує педагогів, тренерів і наставників юних зірочок. Адже саме від їхніх старань часто залежить, чи спалахне ця зірочка, чи засяє на повну потужність, чи будуть реалізовані здібності й таланти дитини.

За час існування конкурсу нагороди отримали понад 200 школярів, це переможці та призери олімпіад, змагань і конкурсів обласного, всеукраїнського й міжнародного рівнів.

— Я дуже радію, що отримала високий результат, вважаю, що мені пощастило з викладачем, — розповіла журналістам учениця 11 класу школи №7, переможниця обласного етапу олімпіади з екології та конкурсу «Талант року» в номінації «Точні та природничі науки» Яна Сардак. — Цей захід важливий, тому що тут можна побачити інших талановитих дітей. Отримання такої відзнаки буде стимулом для інших учнів.

Перелік номінацій на цьому конкурсі постійно зростає. Спочатку відбувалося нагородження в сферах, що стосуються переважно шкільної освіти, тобто «точні науки», «гуманітарні дисципліни», «учнівський проект», а також перемог у творчих і спортивних змаганнях. Але життя внесло корективи, згодом додалися номінації: «Гордість Ніжина», «Національний рекорд», «Унікальна дитина», «Гордість родини». Цьогоріч на конкурсі вперше відзначили «Кращий заклад загальної середньої освіти», перемогу здобув Ніжинський обласний педагогічний ліцей, адже за результатами ЗНО цей заклад посів 51 місце серед 10 тис. закладів в Україні!

Вітаючи колектив ліцею, народний депутат України Олександр Кодола вручив директору сертифікат на 70 тис. гри для придбання потрібного обладнання й зазначив:

— Ніжинський ліцей справді №1 в рейтингу всіх начальних закладів Чернігівської області. Завдяки йому і всім іншим ніжинським школам можна сказати, що освітній центр Чернігівщини — у Ніжині, і саме тут формується майбутнє української нації.

У номінації «Гордість Ніжина» цього року відзначена Богдана Марченко — володарка гран-прі обласного етапу конкурсу «Яскраві діти України», учасниця міжнародного конкурсу в Санремо (Італія). Богдана — солістка дитячого зразкового театру естрадної пісні «Віват» (керівник — Ніна Крутько). До речі, спеціально до свя-та «Віват» підготував народну пісню «Йшла дівчина лучками» в сучасній обробці. Це стало приємним сюрпризом для організаторів.

В номінації «Національний рекорд» нагороду отримала Кароліна Пархоменко, учениця підготовчого відділення Ніжинської школи мистецтв. Дівчинка встановила Національний рекорд України, виго-товивіли «Найменший тризуб із солоного тіста» розміром всього 8×5 мм. Наставниця дівчинки — викладач-методист дитячої школи мистецтв при Ніжинському коледжі культури та мистецтв імені Марії Занько-вецької, член Національної спілки художників України Юлія Петренко. На цьому святі пані Юлія представила свою нову колекцію костюмів для малечі під назвою «Іграшки». Це був ще один сюрприз і дуже яскравий зворушливий момент концертної програми.

Обдаровані, розумні, творчі, красиві мама Наталія Машталір та донька Софія були відзначені в номінації — «Гордість родини». А в номінації «Унікальна дитина» нагороду отримав Герман Москаленко — учень 5 класу школи N27. Хлопець любить майструвати, вирощувати кристали, плести браслети-обереги, вивчати іноземні мови, танцювати й грати на фортепіано. Має високі результати на олімпіадах і конкурсах.

Вшанували також педагогів у різних номінаціях.

— Сьогодні я звернув увагу, як виросли наші діти, збільшилась кількість учасників, і це дуже приємно, — зазначив співзаснов-ник благодійного фонду «Копиця» Анатолій Копиця. А його дружина пані Наталія подякувала установам, які долучилися до про-ведення свята. Це, зокрема, відділ освіти Ніжинської міської ради, що взяв на себе кропітку роботу з підготовки списків достойних дітей і вчителів, навчальних закладів. Це відділ культури, що відповідав за концертну програму, ведучі, художні колективи й виконавці, що подарували глядачам свої виступи. Дуже символічно нагородження завершилося запальною підбадьорливою піснею «Круче всех!» і феєрверком. Тож нехай все це запам’ятається й мотивує молодь до нових вершин.

Вікторія Кудіна, «Деснянка» №21 (706) від 24 травня 2018

Джерело: gorod.cn.ua