Сьогодні Ніжин відвідала делегація з Польщі. До міста завітали радник Посла Республіки Польща та керівник Реферату з питань науково-освітньої співпраці Посольства Республіки Польща в Україні Емілія Ясюк, Консул Республіки Польща в Києві Агнєшка Рончка, головний редактор єдиної в Україні польськомовної газети «Dziennik Kijowski» Станіслав Пантелюк та заступник головного редактора цього ж видання Анжеліка Плаксіна.

IMG_4271

Польських гостей зустрічали організатор заходу, Президент Ніжинської культурно-просвітницької Спілки поляків «Астер» Фелікса Бєлінська, голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, секретар міської ради Валерій Салогуб, вчитель польської мови Ніжинської гімназії №16 та член Спілки поляків у Ніжині «Астер» Люцина Ейма. Організатор цього заходу Фелікса Бєлінська подякувала іноземним гостям за те, що вони прийняли запрошення та приїхали до Ніжина, а також пообіцяла протягом цієї зустрічі познайомити з науковими здобутками останніх років. Далі мав слово Олег Бузун. Він коротко розповів про визначні місця Ніжина, згадав  про культурно-економічні зв’язки міста із європейськими  державами, а також висловив сподівання на подальшу співпрацю, наголосивши на тому, що Польща для України дуже важливий партнер. Валерій Салогуб сказав про готовність міста до співпраці та до укріплення дружніх відносин, а також висловив сподівання на те, що такі зустрічі відбуватимуться частіше.

IMG_4276

Польські гості подякували за запрошення та за нагоду познайомитися з історико-культурною спадщиною міста. Пані Агнєшка навіть розмовляла українською мовою, хоча акцент видавав її польське походження. По завершенню розмови польським гостям вручили подарунки на згадку про їх візит до Ніжина.

Далі офіційна делегація на чолі із Олегом Бузуном та Феліксою Бєлінською рушила до Польського меморіалу, де відбулася церемонія покладання квітів. Після неї польські гості відвідали Музей рідкісної книги, поспілкувалися з ректором НДУ ім. М. Гоголя Олександром Самойленком та побували в університетській картинній галереї. По завершенню зустрічі на гостей чекав чудовий святковий концерт.