На сесії Ніжинської міської ради розглянуть питання про вступ міста Ніжина до асоціації «Енергоефективні міста України».

Про це стало відомо в ході засідання постійної комісії міської ради з питань регламенту, депутатської діяльності та етики, законності, правопорядку, антикорупційної політики, свободи слова та зв’язків з громадськістю, сьогодні, 13 лютого. Про це доповів начальник відділу інвестиційної діяльності та розвитку інфраструктури Ніжина Денис Ворона.

Інформаційна довідка: Асоціація «Енергоефективні міста України» (АЕМУ) – добровільне, недержавне, неприбуткове об’єднання органів місцевого самоврядування створене з метою задоволення потреб своїх членів і відповідних територіальних громад у сучасній інформації, нових технологіях, інвестиціях, розвитку співробітництва та обміну досвідом з українськими і закордонними партнерами в ділянках ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля та забезпечення сталого розвитку поселень.

logo_kolor

У Європейському Союзі таку асоціацію прийнято називати «угодою мерів» і до її складу входить близько 4600 європейських міст. Разом з тим, завдяки проекту  ЄС під назвою «Модель розбудови можливостей Угоди мерів», який покликаний  допомагати місцевій владі України та Грузії поліпшити власну енергетичну безпеку, скоротити викиди парникових газів, а відтак підвищити якість життя своїх громадян, в 2007 році в Україні з’явилась Асоціація «Енергоефективні міста України».

Сьогодні АЕМУ об’єднує близько 70 українських міст, як великих, так і середніх та малих, з усіх регіонів України. У свою чергу, АЕМУ є колективним членом двох європейських асоціацій органів місцевого самоврядування – “Energy Cities” і “Climate Alliance” та єдиною національною структурою підтримки Угоди Мерів в Україні.

Що дасть членство в АЕМУ Ніжину:

  • Представлення інтересів органів місцевого самоврядування в органах державної влади;
  • Лобіювання змін до законодавства у царині енергоефективності;
  • Розвиток енергетичної освіти у школах;
  • Розбудову внутрішнього фахового потенціалу;
  • Методологічну та технічну підтримку;
  • Сприяння залученню зовнішніх інвестицій для впровадження політики сталого енергетичного розвитку.

Міста-учасники ініціативи отримують підтримку з боку ЄС для зниження енергоспоживання та скорочення відповідних витрат. Вони також дістають змогу ділитись власним досвідом та вчитися на досвіді інших міст.

Сума вступного членського внеску становить 8 тисяч гривень, а щорічного близько 12 тисяч.

Як відомо з сайту Ніжинської міської ради, завдяки заходам з енергоефективності минулого року в області зекономлено понад 28 мільйонів гривень.

Ольга Рогачова