Сьогодні, 11 жовтня в малому залі Ніжинської міської ради , на засіданні виконавчого комітету вирішили питання тарифів на проїзд  ніжинському міському транспорті. Обговорення тарифу продовжувалось майже годину, кожна зі сторін намагалась навести аргументи в підтримку своєї точки зору. Громадські активісти вимагали залишити тариф не змінним, тобто 4,50, перевізники, в свою чергу наполягали на тимчасовому підвищенні до 5,50 грн, пільгові категорії 3,50, діти – 1 грн. в дні навчання та суботу ( неділя та канікулярний час 3 грн)

Перевізники на підтримку своїх вимог вкотре наголосили: «Ми не можемо і далі працювати собі в збиток, пальне росте в ціні, вартість необхідних  матеріалів постійно підвищується, заборгованість на сьогодні складає вже більше 300000 тис. грн. Ми змушені зменшувати кількість транспорту на маршрутах щоб хоч якось стабілізувати ситуацію. Люди звертаються з проханням збільшити кількість транспорту та готові платити більше. На сьогодні ми маємо  збої в графіках руху, проблеми з заправкою автобусів, звільнення водіїв, відсутність автобусів на маршруті №11 та №13. Ситуація вимагає негайного вирішення»

Юрій Римський запропонував винести це питання на сесію міської ради. Проте прозвучала пропозиція Ігоря Алєксєєнка, внести проект рішення до порядку денного, адже приймати його є повноваженням саме виконавчого комітету. Окрім того в розрахунках присутня соціальна складова, а офіційних заяв щодо сумнівів у точності обрахунку тарифів не надходило до транспортного відділу.

Громадський активіст  Олександр Максимець вкотре наголосив, що на сьогоднішній день підняття вартості проїзду не аргументоване, адже не було враховано порушення при обрахунку пасажиропотоку, котре вже офіційно подане в заяві та передане до транспортного відділу. На свої претензії до обрахунку та несанкціонованості підняття ціни на проїзд активіст так і не отримав аргументованої відповіді. Йому вкотре відповіли, що цім питанням займається робоча група і сьогодні його претензії до уваги приймати не будуть.

Більшість членів виконкому підтримали перевізників, та прийшли до думки, що тимчасове підняття проїзду на 1 грн. компромісне рішення для всіх.

В подальшому буде проводитися регуляторика тарифу, розробка адекватної логістики маршрутів, яка зможе остаточно вирішити проблему з пасажироперевезенням в Ніжині.

Тамара Хоменко запропонувала перевізникам піти на зустріч школярам, і перевозити дітей протягом всього навчального року, навіть у вихідні дні за 1 грн, адже багато дітей з малозабезпечених сімей та й інші діти гроші не заробляють, а на гуртки їздити потрібно. Перевізники ж відповіли, що таким шляхом піти не можуть, адже мають велику кількість проблем. « По закону України ми повинні перевозити дітей за 75% від вартості проїзду, а це 3,50. Ми й так ідемо на зустріч школярам та возимо по 1 грн., такої ціни немає в жодному іншому місті.», — зазначила Валентина Корабель.

Обговорення закінчилися голосуванням та прийняттям нового тарифу. Тому з суботи ніжинці будуть їздити за новими тарифами – 5,50 грн., пільговики за 3,50 грн., діти за 1 грн., а в неділю за 3 грн.

Автор — Юлія Гринько