Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення та комунікації з громадськістю ніжинського виконавчого комітету оприлюднив результати дослідження, яке провів Український незалежний центр політичних досліджень у рамках проекту USAID «Громадяни у дії». Згідно результатів даного дослідження виявилдось, що Ніжин можна назвати одним із найдемократичніших міст країни.

12111462sesia
Для порівняння в дослідженні було відібрано 48 міст України. В аналіз було включено практику незалежного врядування, механізми електронного врядування та електронної демократії, прозорих державних закупівель та участі громадськості у прийнятті рішень. В результаті Ніжин зайняв 12 позицію.

Як відомо, в місті активно працює система електронних петицій, існує регламент виконавчого комітету, положення про депутатські комісії та регламентом запроваджено процедуру звітування голів та депутатів. Негативною причиною, яка не дозволила зайняти вищу позицію в рейтингу стало те, що на момент проведення дослідження Ніжин не мав статусу територіальної громади. Крім того, місцевій владі ще треба працювати над такими пунктами, як загальні збори громадян, громадська експертиза, консультації з громадськістю, громадський бюджет участі та місцеві ініціативи.

Площа_Леніна_Ніжин
Вищеназвані положення вже включені в план до Ніжинської міської ради в якості проекту рішення міської ради та оприлюднені на офіційному сайті міста у розділі проекти рішень міської ради.

статтутпомiчникипетицiiмiсцевi_iнiцiативиконсул_тацii_з_громадс_кiстюзвiтуваннягромадс_кий_бюджетгромадс_кi_слухання