Згідно з державною програмою “Питна вода України”, Ніжин отримає 6 мільйонів гривень для буріння артезіанської свердловини на вул. Козачій.

Минулого тижня комісія Мінрегіобуду України розглянула проекти з реалізації заходів, передбачених Загальнодержавною цільовою програмою «Питна вода України» на 2018 рік.

З Чернігівської області серед 7 пропозицій було підтримано проектну пропозицію м.Ніжина щодо буріння свердловини питної води по вул. Козачій.  Згідно з державною програмою “Питна вода України”, Ніжин отримає на ці потреби 6 млн грн.

Народний депутат заступник голови Комітету Верховної Ради України Олександр Кодола, який особисто лобіював ніжинський проект, говорить, що кілька місяців тому до нього, як до депутата, звернулися представники громади Ніжина з проханням підтримати проект із будівництва артезіанської свердловини в місті.

«Цього року я підтримав цей проект і звернувся із відповідним депутатським запитом до Уряду. А вже сьогодні ми маємо позитивний результат.  Але варто заначити, що, одна з умов, на яку комісія з відбору проектів звертатала увагу, – обов’язкова їхня реалізація у 2018 році, адже перехідних коштів не буде. Також механізм виділення коштів на реалізацію заходів Програми передбачає обов’язкове співфінансування з місцевого бюджету у розмірі не менше 10 % від вартості проекту та наявність затвердженої проектної документації. Дякую за співпрацю команді Міністерству Регіонального Розвитку та заступнику Міністра Едуарду Кругляку, а також депутатам Ніжинської міської ради за підтримку цього важливого для громади міста проекту», — розповів Олександр Кодола.

Загалом цьогоріч Мінрегіон отримав пропозицій від областей щодо фінансування інвестпроектів у галузі водопостачання на загальну суму 1,163 млрд гривень, при цьому Державним бюджетом України на реалізацію Програми передбачено фінансування в обсязі лише 200 млн.

Нагадаємо, що метою Загальнодержавної цільової програми «Питна вода» є забезпечення  гарантованих  Конституцією України прав громадян на достатній життєвий  рівень та   екологічну   безпеку   шляхом  забезпечення  питною  водою  в необхідних обсягах та відповідно до встановлених нормативів.

Необхідність реалізації програми «Питна вода» викликана тим, що в Україні склалася ситуація, коли практично всі поверхневі води, а в окремих регіонах – і частина підземних, за рівнем забруднення не відповідають вимогам санітарного законодавства до джерел водопостачання. Водночас наявні очисні споруди, технології очистки та способи знезараження не спроможні очистити питну воду до рівня показників безпеки.

Фінансування програми «Питна вода України» упродовж 2015—2017 років не здійснювалося. У бюджеті-2018 закладені кошти в сумі 200 млн. гривень на її реалізацію.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли