28 грудня на черговій 49 сесії Ніжинської міської ради депутати розглядали проект рішення «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарювання) у визначений час доби в місті Ніжині».

Під час обговорення були висловлені різносторонні позиції і думки щодо цього рішення. Дехто з депутатів підтримував це рішення, хтось висловловив побоюванні, що стане тільки гірше і з криміногенною ситуацією та з незаконним продажем алкогольних напоїв.
Нагадаємо, що даний проект рішення, було опубліковано на сайті міської ради ще у липні 2018 року. У рішенні йдеться про те що необхідно мінімізувати кількість вживання алкоголю місцевим населенням, піклуючимь про їхнє здоров’я та спокій тих, хто в цей час спить.
Та головне – профілактика злочинності.
Згідно із проектом рішення, заборона на продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв та  вин суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарювання) у місті Ніжині мало бути введене з 22:00 вечора до 08:00 години ранку щоденно, враховуючи вихідні дні та святкові.
Під час голосування проект рішення не набрав необхідної кількості голосів. Після цього надійшла пропозиція про заборону продажу алкогольних напоїв з 23:00, але за це депутати також не проголосували.

Таким чином, проект рішення «Про встановлення заборони продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольнихнапоїв, вин столових суб’єктамигосподарювання (крім закладів ресторанного господарювання) у визначений час доби в місті Ніжині» автоматично відправляється на доопрацювання.

Додамо, що раніше в різних містах України приймали подібне рішення, зокрема в Києві. Щоправда рішення, прийняте Київрадою у 2016, було фактично зупинене рішенняv суду. Проте, у вересні 2018 року Київська міська рада повторно прийняла рішення про заборону продажу алкоголю в нічний час.

Джерело: mynizhyn.com