У ніч проти 14 січня невідомі зламали низку сайтів українського уряду. Спершу кібератаки зазнав портал Міністерства освіти й науки, де користувачів «зустрічали» погрозливі повідомлення.

На ранок п’ятниці у нормальному режимі не працювали також сайти МЗС, Мінагрополітики та Дії.

Зокрема, на сторінці mon.gov.ua на темному тлі з’явилися перекреслені знаки з профілем свині, гербом, картою і прапором України. Нижче ж розмістилися обведені червоною рамкою повідомлення з погрозами українською, російською та польською мовами.

Також невідомі автори заявили, мовляв, це українцям за їхнє «минуле, сьогодення і майбутнє». А ще — «за Волинь, ОУН-УПА, Галичину, Полісся й історичні землі».

Також не працював портал Дія – на ньому вказувалося, що він тимчасово недоступний. А ще сайти Міністерства закордонних справ (МЗС) і Міністерства аграрної політики та продовольства (Мінагрополітики), де відкривалося аналогічне оголошення від зломників, що й на сайті Міносвіти.

«У зв’язку з глобальною атакою у ніч з 13 на 14 січня 2022 року офіційний сайт Міністерства освіти і науки тимчасово не працює. Поки тривають роботи з усунення несправності, а також працює кіберполіція, просимо користуватися офіційними веб-ресурсами МОН», – прокоментували подію у відомстві.

Джерело: OBOZREVATEL

Фото з мережі Інтернет