У нашому місті знаходяться потенційно небезпечні об’єкти та  об’єкти підвищеної небезпеки. Цю тему обговорювали 18 липня в ході засідання міської комісії зпитань техногенно-екологічної безпекита надзвичайних ситуацій. А от щодо того, скільки саме таких об'єктів –  виникли розбіжності. 

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Геннадій Чернишов надав журналістам  Мynizhyn.com список із восьми таких:  АЗС № 27 ТОВ «Пальміра Ойл», АЗС № 28 ТОВ" Пальміра Ойл", АЗС № 31 ТОВ" Пальміра Ойл", Автомобільна газова заправочна станція №29 ТОВ" Пальміра Ойл", АЗС, ПАТ «Ніжинський жиркомбінат», ТОВ «Авантаж 7» та АГЗС ТОВ «Голден ГАЗ».

А на комісії було озвучено сім. Заступник начальника Ніжинського МРВ управління держслужби з надзвичайних ситуацій Сергій Шевченко зазначив, що АЗС № 27 ТОВ « Пальміра Ойл» немає в списку, затвердженому обласною комісією.

Об'єкти небезпечні тим, що на них зберігаються вибухонебезпечні або хімічно-небезпечні речовини і за певних  обставин  може створитися загроза життю і здоров'ю людей.

Безперечно, на всіх таких об'єктах мають бути встановлені автоматизовані системи раннього виявлення загрози виникнення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення. Прикро, але така система є лише в ПАТ «Ніжинський жиркомбінат», хоча лист про встановлення по всім об'єктам надійшов у Ніжин ще у минулому році.

«Власники всіх інших об'єктів рекомендації щодо встановлення систем ігнорують, – повідомив Геннадій Чернишов, – бо обладнання дороговартісне: одна така система коштує до півмільйона гривень».

В ході засідання було зазначено, що дана тема підіймалась уже не раз, але все так і залишилося на рівні розмов. Можливо, потрібно застосувати більш рішучі дії й почати хоча б перевірок даних підприємств?