Середня заробітна плата у Прилуках — 9345 гривень. Для порівняння, у Ніжині — 8228, у Чернігові — 8042. Які підприємства забезпечують такі зарплати?

У місті є: ПАТ «Прилуцький завод «Білкозин» (виробництво штучних колагенових оболонок), ДП «Пластмас» ТОВ ТД «Пластмас-Прилуки» (виробництво ізоляції та захисних оболонок проводів і кабелів), ПАТ «Завод «Будмаш», ТОВ «Янг-Україна» (один з найбільших виробників офісних крісел), дві швейні фабрики, ТОВ «Алітоні» (взуття) та ін.

— На сьогодні, наприклад, «Білкозин» нарощує своє виробництво, хоча у 2011 році припинив свою роботу, але в 2013 відновив. Змінився власник і форма правління, — описує промислову ситуацію Прилук Олександр Сивенко. — Вони не надають нам інформацію і мають на це право, стосовно свого розвитку. Ще одне підприємство, яке не надає міськраді свою конфіденційну інформацію, — м’ясокомбінат.

Заходять агропідприємства. Там великі зарплати, сезонні, але вони є.

Масово пішов угору розвиток легкої промисловості, уже маємо 9 компаній. Підприємство з іноземним капіталом (італійським) «Алітоні». Вони розширяють свої виробничі потужності: для будівництва нових цехів за рахунок придбання оточуючої житлової забудови. Зараз там шиють верхню частину спортивного взуття, коли закінчать розширення, будуть випускати готову продукцію. Коли побачив взуття, захотів собі мати таке.

Прилуцька швейна фабрика левову частку своєї продукції, особливо верхній одяг, направляє до Франції. Значить, хорошої якості. Але ж є проблема — нестача кадрів. Для повної роботи підприємства треба 350 швачок. А їх нема. Хоч уже і звозять, звідки можна, забезпечують безкоштовним житлом. Так, важко працювати швачкою, у мене мама трудилася, але ж зарплати від десяти тисяч гривень. Люди плачуть, що нема роботи, а в швачки не хочуть.

— Які підприємства припинили свою роботу у Прилуках?

— Закрилося підприємство «Фаворит» (виробник молочної продукції). Його територію під свої потреби викупила агрокомпанія. Розмістять елеватор.

Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №44 (1746), 31 жовтня 2019 року