З 10 серпня 2016 року кожен українець зможе відчути на собі спрощення системи купівлі та продажу валюти в банках. Постановою Правління НБУ № 364 від 02 серпня 2016 року «Про внесення змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України» встановлено, що кожна людина може купувати чи продавати валюту на суму до 150 тисяч гривень без паспортів.Обмін-валют

Як відомо, до сьогодні кожна фізична особа, яка мала намір обміняти будь яку суму іноземної валюти повинна була надати документ, що посвідчує особу та її резидентність.

«Тривалий час населення продає банкам більше валюти, ніж купує. У січні-липні 2016 року чиста купівля банками валюти у населення сягнула 1,9 млрд дол. З огляду на стабілізацію ситуації на валютному ринку правління НБУ вважає за можливе лібералізувати вимоги до проведення валютообмінних операцій фізичними особами», — повідомили у прес-службі.

Вимога надання документів при здійсненні операцій на суму понад 150 тис. грн. лишилася відповідно до законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.