Проблему з водопостачанням у Ніжині будуть розглядати на державному рівні. На пленарному засіданні Верховної Ради України 22 квітня було оголошено  запит народного депутата України Олександра Кодола до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо вжиття комплексу заходів для відновлення постачання гарячої та холодної води до помешкань жителів м. Ніжина.

zapit voda

zapit voda2

Народний депутат відреагував на звернення представників громади Ніжина.

Як зазначається в отриманому депутатом зверненні, така ситуація склалася через затримку з боку держави відшкодування пільг та субсидій комунальним підприємствам за надані послуги з водопостачання. Незважаючи на своєчасну оплату послуг населенням, утворилась заборгованість, зокрема, по ТОВ «НіжинТеплоМережі» — 8,2 млн.грн., КП «Ніжинське управління водопровідно — каналізаційного господарства» — 1,3 млн. грн.

Все це ускладнюється проблемою із відшкодуванням різниці між собівартістю наданих послуг і затвердженими тарифами по водопостачанню, водовідведенню, теплопостачанню.

Несвоєчасне відшкодування цих коштів з державного бюджету призводить до появи заборгованості за отриману електроенергію, податках, витрат у вигляді пені та штрафних санкцій.

Ще одним проявом негативних наслідків ситуації, що склалася,  є повне відключення ТОВ «НіжинТеплоМережі» від електропостачання через  борги за спожиту електроенергію. А при наявній заборгованості державного бюджету перед ТОВ «НіжинТеплоМережі» ці кошти не можна використати на погашення боргу.

Через це у Ніжині одночасно були відключені від електропостачання і потужності з підвищення тиску в системі холодного водопостачання, оскільки  інженерна мережа була таким чином побудована в попередні періоди.  В результаті багатоповерхові будинки у Ніжині від 5-го поверху і вище позбавленні холодного водопостачання.

Постачальник електроенергії ПАТ «Чернігівобленерго» зайняло категоричну позицію і відмовилось вирішити питання електропостачання, не зважаючи на те, що ці потужності не мають відношення до теплопостачання.

Наразі вживаються заходи по переключенню обладнання на КП «Ніжинське управління водопровідно — каналізаційного господарства». Проте, це займає час та значні фінансові витрати комунального підприємства.

Тож у своєму запиті народний депутат звернув увагу керівника Уряду на необхідність вжиття заходів, як щодо відновлення водопостачання у Ніжині, так і на вирішення проблем, які виникають в результаті реалізації діючого механізму відшкодування заборгованості державного боргу перед комунальними підприємствами. А також на необхідність внесення відповідних зміни до нормативних документів, щоб взаємовідносини державного бюджету і надавачів послуг були справедливими і не призводили до занепаду комунальних підприємств.

Нагадаємо також, що в п’ятницю 22 квітня Олександр Кодола під час години запитань до Уряду у Верховній Раді, особисто звернув увагу Володимира Гройсмана на проблему відновлення гарячого водопостачання, як у Ніжині, так і в Чернігові та інших містах України.

«В Чернігові, Ніжині Чернігівської області, як і в багатьох містах України, вже другий тиждень немає гарячої води. Причиною стала заборгованість за оплату газу теплогенеруючими підприємствами цих міст, хоча населення своєчасно сплачує свої рахунки. Згідно з вимогами діючого законодавства, підприємства, які мають заборгованість, не можуть отримати ліміт газу до розрахунку за попередні борги, окрім опалювального сезону. Для того, щоб НАК «Нафтогаз» подав ліміт газу саме на підігрів води, потрібна відповідна Постанова Кабінету Міністрів, яка дозволить йому це зробити. Тому прохання, врахувати це у своїй роботі, і нарешті запустити гарячу воду нашим громадянам», —  зазначив депутат.