12422135_1002787546459169_2016858970_oНародний депутат України Олександр Кодола

Обраний по одномандатному виборчому округу №209;

Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства;  Заступник Глави Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС — Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ);

Керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Латвійською Республікою;

Співголова групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Білорусь;

Учасник міжфракційного депутатського  об’єднання “Депутатський контроль”.

Законотворча діяльність

Народним депутатом на розгляд Верховної Ради подано 53 законопроекти.

З них набули чинності: законопроект №1505-1 «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» (щодо продовження строку мораторію на відчуження гуртожитків), № 408 щодо волонтерської діяльності, №2345 щодо доповнення переліку осіб, які мають право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей), № 4680 "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”,  а також Постанови Верховної Ради України «Про відзначення  210-ї річниці від часу заснування Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя» та “Про відзначення 180-річчя з дня народження Олександра Кониського”.

Ще 7 прийнято за основу. Інші знаходяться на різних етапах розгляду.

Народним депутатом не пропущено жодного засідання Верховної Ради України, окрім 6 днів проведених у офіційних парламентських відрядженнях.

 Робота з виборцями

Особливу увагу Олександр Кодола приділяє роботі з виборцями в окрузі.

За цей час під час виїздів у райони та в обласному центрі проведено 96 прийомів громадян, а всього до народного депутата особисто звернулися понад тисячу громадян. Отримано 1802 звернення. Відправлено депутатських звернень – 1208.

Найбільше звернень до депутата стосувалось матеріальної допомоги, питань охорони здоров’я, отримання статусу учасника бойових дій та передбачених Законами України виплат та пільг учасникам АТО, в тому числі членам сімей загиблих учасників АТО, порушень прав громадян представниками правоохоронних органів тощо.

Депутатські запити

На захист державних інтересів та вирішення проблем виборців Чернігівщини Олександром Кодолою подано 87 депутатських запитів.

Серед найбільш важливих:

Депутатський запит до Генерального прокурора України щодо штучного банкрутства публічного акціонерного товариства «Ніжинський механічний завод»; до Кабінету міністрів України щодо відновлення водопостачання в місті Ніжин Чернігівської області; до Кабінету міністрів України щодо відновлення гарячого водопостачання в населених пунктах Чернігівської області;  до Генерального прокурора України  щодо відчуження приміщення Ніжинської дитячої школи мистецтв;  до Кабінету міністрів України  щодо завершення будівництва Носівської загальноосвітньої школи №5 в Чернігівській області; до Кабінету міністрів України щодо створення в місті Ніжин Чернігівської області історико-архітектурного заповідника державного значення з віднесенням його до сфери управління Міністерства культури України; до Кабінету міністрів України щодо фінансування освітньої галузі Чернігівської області,  до Кабінету міністрів України щодо зриву опалювального сезону в Ніжині.

Залучення коштів для соціально-економічного розвитку виборчого округу

За два роки на розвиток Чернігівщини і зокрема 209 виборчого округу, за сприяння Олександра Кодоли надійшло 46 мільйонів гривень державних коштів. Це кошти із спеціальної субвенції на соціально-економічний розвиток округу (так званий депутатський фонд), це і кошти із Державного фонду регіонального розвитку, виділення яких депутат лобіював особисто.

Зокрема надійшло: в Носівський район — 13,3 млн. грн.; в м. Ніжин – 18, 3 млн. грн.; Ніжинський район — 3, 8 млн. грн.; Варвинський район – 5,3 млн. грн.; Срібнянський район – 2,2 млн. грн.; Ічнянський – 1,5 млн. грн.

Серед найбільших проектів, профінансованих за рахунок вказаних коштів: капітальний ремонт Ніжинського пологового будинку – майже 9 мільйонів гривень; відновлення будівництва Носівської ЗОШ№ 5 — 5,5 мільйона гривень; реконструкція у Ніжині плавального басейну – 3,8 мільйони гривень; ремонт дорожнього покриття в Носівці –  понад 2 мільйони гривень; ремонт районної гімназії у Варві – понад 2 мільйони гривень; ремонт Ніжинського районного будинку культури в с. Талалаївка — понад 1 мільйон гривень,  реконструкція водогону в с. Калиновиця Варвинського району -1,1 мільйони гривень. Реконструкція Срібнянської ЦРЛ – 940 млн. грн. Серед інших важливих проектів: виділення 2, 3 мільйони гривень на закупівлю медичного обладнання для медичних закладів Чернігівщини; встановлення 37 дитячих майданчиків в усіх районах округу та місті Ніжині; реконструкція 3 дитячих садків: у Носівці, у Ніжині на базі гімназії №16, у Безуглівці Ніжинського району на базі загальноосвітньої школи.

 Депутатські ініціативи

За ініціативи Олександра Кодоли на державному рівні відзначено 210 річницю з дня заснування Ніжинського державного університету, та 180 річницю з дня народження видатного українського громадського діяча, автора духовного гімну України “Молитва за Україну” Олександра Кониського. Олександр Кодола став ініціатором та організатором заходів, щодо популяризації Ніжина під час участі міста у конкурсі “7 чудес Україна. Історичні міста та містечка”. За його ініціативи в місті відбувся найбільший за багато років прес-тур представників загальнодержавних та регіональних ЗМІ (34 журналіста), яким презентували Ніжин, як історичний та туристичний центр Лівобережної України. За результатами Інтернет-голосування та висновків експертів Ніжин увійшов до числа міст-переможців.

Команда Олександра Кодоли займається реалізацією проекту розвитку велоінфрастуктури міста «ВелоНіжин». В рамках проекту в Ніжині вже встановлено 12 сучасних велопарковок, під час розміщення яких перш за все враховувалися інтереси жителів міста За ініціативою народного депутата в місті став традиційним велопробіг до Дня молоді та Дня Конституції України.

 Міжнародна міжпарламентська діяльність

Олександр Кодола у своїй діяльності значну увагу приділяє формуванню позитивного іміджу та захисту інтересів України на міжнародній арені. Народний депутат є заступником Глави Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї ЄС — Східні сусіди (ПА ЄВРОНЕСТ), членом Української частини Парламентського комітету асоціації, керівником групи з міжпарламентських зв'язків з Латвійською Республікою, співголовою групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Білорусь.

Олександр Кодола, як керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Латвійською Республікою, проводить значну роботу з розбудови міжнародних зв’язків із цією країною Балтії. В січні 2016 року за участі народного депутата відкрито Почесне консульство Латвійської республіки у Чернігові. У квітні 2016 року група з народних депутатів на чолі Олександром Кодолою з офіційним візитом побувала у Латвії.  Українські парламентарі зустрілися із Спікером Саейму Латвійської Республіки Інарою Мурнієце, групою депутатів Саейму з міжпарламенських зв'язків з Україною та Прем'єр-міністром Латвії Марісом Кучинскісом.

За сприяння Олександра Кодоли місто Ніжин, центр його виборчого округу, отримало латвійське місто-побратим. 12 квітня поточного року в Латвії підписано меморандум про дружбу і співпрацю між містами Ніжином і Прейлі.

Олександр Кодола сприяє проведенню спільних україно-латвійських проектів у сфері децентралізації, сільского господарства, розвитку територій та інших.

Два роки поспіль народний депутат спільно із представниками латвійської влади та громадських організацій організовує в Латвії відпочинок для дітей з Чернігівської області, чиї батьки брали участь в АТО на Донбасі.

 Оцінка експертів

За результатами досліджень Громадської мережі ОПОРА діяльності народних депутатів, обраних по мажоритарних округах, Олександр Кодола посідає перше місце в Чернігівській області і четверте місце серед усіх депутатів-мажоритарників України за результатами своєї роботи у 2016 році.

Медіаактивність

Олександр Кодола постійно спілкується і звітує перед виборцями в засобах масової інформації. Він частий гість в ефірах телеканалів: Рада, Новий канал, 112 Україна, Еспресо ТБ, NEWS ONE, ICTV, а також  в регіональних друкованих та Інтернет-ЗМІ. За його участі було проведено 104 ефіри на загальнодержавних і регіональних телеканалах.

 Зворотній зв'язок

Приймальні народного депутата:

Чернігів, проспект Миру, 65,

тел.066-469-22-83;

chernigiv.nf@gmail.com

У робочі дні з 09.00 до 18.00

Ніжин, вул. Московська, 20

тел. (04631) 7-13-70;

gp.kodola@gmail.com

У робочі дні з 08.00 до 17.00

Носівка, вул. Центральна, 20;

Тел. 096-383-67-89;

nosivka.nf@gmail.com

У робочі дні з з 09.00 до 18.00

Профіль в соціальній мережі facebook:

https://www.facebook.com/oleksandr.mihalich

Сторінка на офіційному сайті Верховної Ради України:

http://itd.rada.gov.ua/mps/info/page/15309

Електронна пошта:

Kodola.Oleksandr@rada.gov.ua