У першу п’ятницю нового року у Ніжинській міській раді народний депутат України Олександр Кодола звітував про те, що вдалося в році минулому і що має в планах на рік 2018.

Послухати та запитати про наболіле у власного мажоритарного депутата завітали чимало ніжинських ЗМІ, а також представники масмедіа інших міст та районів, що входить до 209 виборчого округу.

Розповідаючи про здобутки 2017-го, нардеп акцентував увагу і на успіхах минулих 2015 –2016-го років його депутатської діяльності. Адже більшість проектів та задумів, які вже реалізовані, або саме в процесі втілення в життя в окрузі 209, беруть свій початок саме тоді. Всього за три роки своєї депутатської каденції Олександр Кодола залучив 84 мільйони гривень для розвитку Ніжинського, Носівського, Ічнянського, Срібнянського та Варвинського районів. Тільки в 2017-му до округу залучено 37 мільйонів гривень.

– Основну увагу я спрямовував і спрямовую до свого виборчого округу, – зазначив Олександр Кодола. – Бо народний депутат не весільний генерал, він має бути там, де його обрали і виконувати чіткі функції. Перш за все знати проблеми своїх виборців, вивчати їх і вирішувати. З кінця 2015-го року народні депутати мають ще більше повноважень. Вони можуть залучати кошти для соціально-економічного розвитку населених пунктів свого округу зі спеціального депутатського фонду. Вважаю цією можливістю кожен народний обранець має користуватися на повну, задля реальних змін на благо виборців.

Серед пріоритетів депутата – діти, медицина та освіта. Це добре помітно на прикладах вже втілених у життя проектів. Майже 9 мільйонів гривень бюджетних коштів, за сприяння нардепа, виділили на ремонт та закупівлю комп’ютерного обладнання для освітніх закладів округу. Тільки в Ніжині близько десятка шкіл вже мають сучасні комп’ютерні класи, якість освітніх послуг яких Олександр Кодола перевірив особисто. 700 тисяч гривень з депутатського фонду було направлено на ремонт дитячого відділення Носівської обласної лікарні, а ще 800 тисяч на покращення умов обласного дитячого санаторію «Пролісок» і т. п.

Гордість нардепа – залучене співфінансування у сумі 1 млн. гривень для будівництва лінійного прискорювача Чернігівського обласного онкодиспансеру. Послуги останнього для жителів Чернігівщини будуть безкоштовними.

Не останнє місце в звіті народного обранця займає і низка інфраструктурних проектів. Серед яких більше 100 новеньких ігрових та спортивних майданчиків на території округу, а також будівництво міні-футбольного поля зі штучним покриттям у Ніжині, облаштування спортивного комплексу в селі Талалаївка, Ніжинського району та багато інших.

Не обійшов Олександр Кодола і невдачі. Вже не перший рік у Ніжинській міській гімназії № 16 тягнеться реконструкція плавального басейну. Кошти були залучені, проте недобросовісний виконавець робіт, що виграв тендер, не дозволив відкрити такий бажаний для міста інфраструктурний об’єкт вчасно. Народний обранець певен – у 2018-му басейн все таки буде запущено у роботу.

Звітна доповідь народного депутата отримала жваве обговорення. Зокрема місцевих журналістів, а також кореспондентів ЗМІ Варвинщини, Срібнянщини, Носівщини цікавили питання обсягу субвенцій до округу у 2018-му році, проблеми охорони оновленої інфраструктури від крадіїв та вандалів, залучення нардепом коштів на ремонт доріг і розподілення субвенцій між районами.

Представники ніжинських масмедіа звернулися до нардепа з ініціативою ще активніше підтримувати культурну сферу округу, зокрема місцевих митців та культурно-просвітницькі заходи і заклади, а також і надалі тримати на депутатському контролі питання створення у Ніжині історико-культурного заповідника, що, за словами нардепа, вже зовсім скоро буде також реалізовано.

Михайло Ломоносов

фото міської газети «Вісті»