Вчора 29 вересня у Почесному консульстві Латвійської Республіки в Чернігові відбулася зустріч народних депутатів  України, депутатів Латвійського Сейму та представниками Програми USAID РАДА з Почесним консулом Латвійської Республіки Оленою Вишняковою.

Із зустрічі в Почесному консульстві Латвійської Республіки в Чернігові розпочалася програма тренінгу Програми USAID РАДА «Висновки та перспективи діяльності модельних округів».

У зустрічі взяли участь народні депутати  України Олександр Кодола,  Ігор Гузь, Вікторія Сюмар, Олександр Черненко  та депутати Сейму Латвійської Республіки Айнарс Межуліс, Сергейс Долгополовс, Неля Клейнберга та Крістіне Вітола

Під час зустрічі народний депутат України Керівник групи з міжпарламентських зв'язків з Латвійською Республікою  Олександр Кодола, який був одним із ініціатором візиту депутатів Сейму Латвії в Україну, подякував колегам, котрі приїхали поділитися досвідом реалізації реформи місцевого самоврядування в рамках ініціативи з розвитку модельних округів Програми USAID РАДА.

«Я щиро радий, що сьогодні ми з вами, саме в моєму рідному Чернігові,  проводимо наш спільний тренінг, який дозволить нам не тільки познайомитися ближче один з одним, а й збагатитися досвідом в сфері просування демократичних реформ. А значить зробити наші країни, наші народи більш ефективними в просуванні на шляху європейського розвитку», — підкреслив депутат у своєму виступі.

Народний депутат, висловив  щирі слова подяки народу Латвійської Республіки за ту допомогу, яку він надає сьогодні Україні. А також усім міжнародним організаціям, що підтримують розвиток демократії в Україні.

«Рік тому наша парламентська делегація побувала з офіційним візитом в Латвії. І вже за цей короткий проміжок часу є конкретні результати співпраці, зав'язуються бізнес-стосунки, зміцнюються дружні та культурні зв'язки, і не тільки між країнами, але й між окремими містами, підприємствами, просто громадянами. Тому з кожною такою зустріччю кількість наших друзів збільшується», — наголосив Олександр Кодола.

В рамках тренінгу Програми USAID РАДА «Висновки та перспективи діяльності модельних округів» за участю народних депутатів України та депутатів Сейму Латвійської Республіки, відбудеться презентація команд народних депутатів, знайомство із процесом децентралізації  та створення місцевих громад безпосередньо на території  209 виборчого округу, який представляє у Парламенті Олександр Кодола, а також оксфордські дебати на тему «Децентралізація» за участю команд народних депутатів.

Довідково:

З кінця 2013 року Фонд Східна Європа почав впроваджувати в Україні проект USAID (Агентство США з міжнародного розвитку) – Програму «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво».

Головною метою Програми РАДА є сприяння становленню підзвітного, відповідального і демократичного представницького органу – Парламенту України.

Детальна інформація про Програму USAID РАДА: http://radaprogram.org/content/pro-programu

Про «Модельний округ» – пілотний проект Програми USAID РАДА: http://radaprogram.org/publications/modelnyy-okrug-pilotnyy-proekt-programy-usaid-rada

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли