Голова Семенівської районної адміністрації Сергій Деденко повідомив у соціальних мережах: «Вчора з сільським головою Жадова Сергієм Помазком привітали з 117-ти річчям найстаршу жінку України Христину Аврамівну Нагорну. Побажали їй здоров'я та довгих років. Щось мені підказує, що Христина Аврамівна може бути найстаршою жінкою на планеті!!!».

Минулого року її вік, як рекорд України, було засвідчено відповідним документом.

З Вікіпедії: Христи́на Авра́мівна Наго́рна (нар. 1 липня 1900, с. Жадове Семенівського району Чернігівської області) — українська довгожителька.

Життєпис
Христина Нагорна все життя мешкає в селі Жадове Семенівського району Чернігівської області. За її ж розповідями, народилася на косовиці:

«— Батько пішов гребти сіно. А матері приказав дома сидіть. Не послухала. Прийшла і собі у поле. Батько на неї — маскальов. Попало усім. А як погребли, то матір ухватило. За купку заховалась і дитятко родила. Нема пелюшок, то мене у фартух — і на село. А пупа не зав'язали. Прийшла баба, пупа зав'язала, але сказала, що згадили дєтьонка. Ростиме, а краски не буде, нещасливе буде»

Коли Христині було п'ять років, померла мати, тож росла з батьком та мачухою. Пропрацювала більше 30 років у колгоспі: біля коней, свиней, курей, двадцять років — біля корів. Як сама каже: «неграмотна і розписуватися не вмію», бо «до школи не віддавали». Але рахувати вміє.

Баба Христя була відомою не тільки в районі, а й за його межами — знімала ляк, пристріт, лікувала болячки, а ще ворожила на картах.

У сто років ще тримала корову, а в 110 років ще порала город, розводила кролів, птицю.

Потрапила до Національного реєстру рекордів України як «найстарша жінка в Україні» — вік 116 років.

Любила шити і плести, але здоров'я очей вже не дає їй займатися улюбленим заняттям — майже не бачить.

Сім'я

Чотири рази була заміжньою, але свого прізвища не міняла. Першим чоловіком був Андрій Ткачов, якого чекала шість років із солдатів. Коли одружилися 1926 року, то прожила з ним лише два місяці — помер. Другий чоловік — Федор Мисник (з 1928), третій — Сергій Пузієвський з Клімово, четвертий — Федір Ковальов із Семенівки.

Від першого шлюбу народилася дочка Галя (померла у 2000-му). Було в баби Христини четверо онуків, дванадцять правнуків. Правнуки живуть тут же, в Жадовому, але родичі між собою вже не спілкуються.

siver.com.ua