За 8 років існування Всеукраїнська Премія «Диво-дитина» стала найбільш очікуваною подією для найобдарованіших та найталановитіших дітей нашої країни.
І ось 19 травня в актовій залі Міністерства освіти і науки України (м. Київ) вже в восьме відбулось її вручення. Перед фіналом комісія детально вивчала анкету кожної дитини, яка стала переможцем І етапу. Серед фіналістів опинився і наш земляк – 13-річний Роман Шупеля із с. Сядрине, що на Корюківщині. У 2014 році він врятував дворічного хлопчика, який ледь не потонув у сільському ставку. А перемогу (1-у премію) Роман здобув у номінації «Найгероїчніша дитина», за що отримав грошову премію та заохочувальний приз.

gr_26.05.2016_shupel_05

— Я дуже задоволений мандрівкою до столиці і, можна сказати, щасливий! – поділився враженнями від поїздки Ромчик. – До Києва ми їздили разом з начальником відділу соціальної роботи Корюківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Вітою Васюк (і саме завдяки спеціалісту І категорії цього центру Тетяні Кокоші, яка й зібрала та відіслала всі документи до комісії, було зроблено заявку на участь у цій премії – авт.). Грошову винагороду в сумі трьох тисяч гривень та путівку до Українського дитячого центру «Молода гвардія», що в Одесі, мені вручали музиканти й телеведучі, найвідоміші близнюки України – брати Борисенки та знаний український дизайнер Серж Смолін. Дуже мені сподобалася концертна програма, сфотографувався я там майже з усіма «зірками», яких лише на екрані телевізора бачив…

gr_26.05.2016_shupel_01

Чому ж хлопчину визнали «найгероїчнішою дитиною»? Нагадаю. Навесні 2014 року, а саме на Страсну П’ятницю, у воду сільського ставка з кладочки впав 2-річний хлопчик і почав тонути. Граючись з друзями недалечко від того місця, Рома почув крики про допомогу і, навіть не скидаючи з себе одяг, щоб не гаяти дорогоцінного часу, одразу ж кинувся у воду (а було йому в тому місці аж по шию!) та, піднявши малечу над собою, виніс на берег. Розказував, що й не думав про те, щоб роздягнутися, бо часу не було – малий вже кілька разів встиг зануритися з головою і наковтатися води. Про те, що здійснив справжній героїчний вчинок, тоді й не думав – передав маленького односельця його сестричці, наказав їм бігти додому та й пішов собі перевдягатися…

gr_26.05.2016_shupel_02

Про цей випадок так ніхто б і не дізнався, бо діти вирішили не розповідати своїм батькам про надзвичайну подію біля ставка. Але секрет «сплив» тоді, коли сам Ромка спитав у мами малюка, якого він врятував, як той почувається. Односельці ж про це довідалися зі слів батюшки під час Великодньої промови (Роман вже кілька років допомагає йому під час служб і намагається жодної не пропускати). А участь у відомому Всеукраїнського конкурсі, як вже згадувалося, взяв завдяки працівникам Корюківського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які відповідально поставилися до «паперової» роботи й надіслали до комісії всі належні матеріали.
Цікаво й те, що на свято Хрещення хлопчина (з тих пір, як йому виповнилося 10 років) пірнає у крижану ополонку – таким чином тепер щороку оздоровлюється. Ось такий він, наш ГЕРОЙ – окрім всього іншого, дуже любить риболовлю і захоплюється спортом. А нещодавно ще й сам став БЛАГОДІЙНИКОМ: всі гроші, які наколядував у новорічно-різдвяні свята, приніс до місцевих волонтерів і попросив віддати їх на потреби наших воїнів-захисників. Побільше б таких дітей нашій країні!

А закінчити цей матеріал хотілося б словами Віктора Новікова, президента Всеукраїнської Премії «Диво-Дитина», який подякував всім цьогорічним номінантам та побажав успіхів обдарованим і талановитим дітям. Він зауважив: «Діти – це наше майбутнє, це той фундамент, з якого ми маємо будувати нове, краще суспільство – здорове, розумне, талановите…». І це справді так. Тому вітаємо Романа Шупелю з почесним званням «Найгероїчнішого» і висловлюємо подяку за вчинок, гідний справжнього дорослого чоловіка!

Андрій Навродський

http://www.gorod.cn.ua/