НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, повідомляє Економічна правда.

Він дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 гривень за тисячу кубометрів (кінцева роздрібна ціна).

Про це йдеться у повідомленні «Нафтогазу».

Такий підхід і такий рівень ціни були узгоджені вчора, 22 квітня, на нараді за участі Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана та голови правління Нафтогазу Андрія Коболєва.

Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19.10.18 №867, ціна для населення відповідно знизиться. Якщо ж ринкова ціна газу для промисловості зросте понад визначений урядом рівень, то ціна для населення залишиться на цьому рівні.

Очікується, що зміни до діючих договорів на продаж газу між Нафтогазом та всіма контрагентами, які придбавають газ відповідно до вимог «Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу» будуть внесені протягом травня поточного року.

Нагадаємо, НАК «Нафтогаз України» з 1 травня збирався підвищити оптову ціну газу для населення на 15%. В результаті такого підвищення роздрібна ціна газу зросла б з 8,55 грн до 9,72 грн за куб.м.