5 квітня на щотижневій оперативній нараді Ніжинський міський голова Олександр Кодола представив трьох керівників, призначених на посади по результатах конкурсного відбору до міської ради. Так, начальником відділу Державного архітектурно-будівельного контролю призначений Дмитро Костюк.

Міський голова зазначив, що цей керівник має значний досвід і навички для того, щоб працювати на цій посаді.

Ми попросили Дмитра Миколайовича відповісти на кілька запитань:

– Пане Дмитре, де Ви раніше працювали?

– Сім років я працював в Державній архітектурній інспекції Чернігівської області (юридична особа знаходилась в Києві). Наразі в архітектурній сфері країни відбувається реорганізація: інспекції повинні перейти з державного рівня на місцевий – тобто держава передасть свої повноваження, які надані їй за законом. Це нешвидкий і нелегкий процес. А кожна реорганізація, як відомо, тягне за собою звільнення штату. Ось і я опинився на роздоріжжі. Побачивши на сайті Ніжинської міської ради оголошення про конкурс на вакантну посаду начальника відділу Державного архітектурно-будівельного контролю, вирішив: а чому б не спробувати? Знаєте, дуже шкода в подальшому було б витрачати свої сили на щось інше, забути той досвід, який я вже придбав. Все ж таки краще його застосовувати з користю для людей. Тим більше, наскільки я зрозумів, Ніжинський міський голова Олександр Кодола знається на архітектурно-будівельній галузі – невипадково міська рада оголосила конкурс саме на цю посаду. Очільник міста прагне змін – це однозначно.

– Поясніть, будь ласка, доступніше, які задачі закликаний виконувати очолюваний Вами відділ.

– Наш відділ – це логічне продовження відділу містобудування та архітектури, який в Ніжинській міській раді наразі очолює Вікторія Борисівна Мироненко. Вони – більш караючий орган, а ми – попереджаючий. Наприклад, люди пишуть звернення (до речі, ніжинці реєструють багато звернень до відділу містобудування та архітектури), просять розібратися в тій чи іншій ситуації. Раніше подібні справи скеровувалися до вищої інстанції в область, а тепер ми вирішуватимемо ці питання на місці: два відділи – у тісній взаємодії. Коли держава передасть нам повноваження, у нашого відділу з’явиться більше можливостей: ми зможемо не тільки грозити пальчиком порушникам закону, а й складатимемо на них протоколи, накладатимемо штрафи, а далі справи розглядатиме суд.

– Будь ласка, наведіть приклад хоч одного порушення, про які йдеться.

– Ну от, приміром, є у громадянина у власності земельна ділянка. Він впевнений, що може будувати на ній що завгодно. Адже це не так. У кожної ділянки повинне бути своє цільове призначення: чи то комерційне, чи то сільськогосподарське, чи ще якесь. Крім того, об’єкт ще треба прийняти в експлуатацію.

– Скільки людей працюватиме у Вашому відділі?

– Поки що ми вдвох – незабаром до мене приєднається інспектор з перевірки об’єктів – вона надаватиме дозвільні документи.

– Пане Дмитре, дякую за розмову. Успіхів та наснаги Вам у подальшій роботі!

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук