Сьогодні, 16 грудня, під час засідання виконкому Ніжинської міської ради, про роботу підприємства за 2021 рік прозвітував начальник КП «Муніципальна служба правопорядку-ВАРТА» Вадим Лаврінець.

Отже, йшлося про таке.

Підприємство створено рік тому. В. Лаврінець очолив його з 1 квітня 2021 року.

ПОТОЧНА РОБОТА: ЦИФРИ І ФАКТИ

У 2021 році робота Муніципальної варти була спрямована на забезпечення охорони громадського порядку, здійснення контролю за дотриманням законодавства у сфері благоустрою, впровадження заходів щодо реалізації Правил благоустрою м. Ніжина.

За звітний період до підприємства надійшло 117 звернень, які було опрацьовано і надано кваліфіковані відповіді. Інспекторами-ревізорами видано 278 попереджень, 120 приписів про усунення порушень Правил благоустрою міста Ніжина, складено 202 протоколи про адміністративні правопорушення, винесено на адміністративну комісію 195 протоколів в режимі фото- та відеофіксації щодо порушень за ст. 152 КУпАП та Правил благоустрою міста Ніжина.

КП «МСП-ВАРТА» посилило роботу щодо патрулювання в парках Шевченка, «Ветеранів», «Чорнобильців» та Графському, а в літній період охоплювали і заклади освіти, забезпечували громадський порядок на заходах Ніжинського молодіжного центру, а це кінопокази, дискотеки та квести.

З метою виявлення несанкціонованих зливів нечистот до міської каналізаційної мережі працівники Мунварти патрулювали вулиці міста, проводили рейди, перевіряли інформацію по власниках приватних домоволодінь, наявність договорів на вивіз рідких відходів, виявляли факти самовільного врізання труб з в колодязі зливової каналізації міста і несанкціоновані скиди нечистот у р. Остер.

З метою недопущення утворення стихійних ринків та несанкціонованої торгівлі на території міста інспекторами-ревізорами комунального підприємства щоденно проводяться чергування на різних локаціях,  з врахуванням часу прибуття людей з прилеглих сіл, котрі реалізовують продукцію власного виробництва у невстановлених місцях.

Інспекторами підприємства проводиться систематична робота щодо заборони продажу алкогольних напоїв після 22-00 приватними підприємцями та суб’єктами ресторанного бізнесу. Було оформлено 4 протоколи про порушення  по даних фактах.

У 2021 році підприємством виявлено понад 480 незаконно встановлених тимчасових споруд та конструкцій, а виконавчим комітетом прийнято рішення про їх узаконення на правах оренди земельної ділянки.

Згідно з даним рішення виконкому, спільно з КП «Оренда комунального майна», було заключено 146 договорів на даний вид об’єктів.

У квітні 2021 року підприємство спільно з КП «ВУКГ» провело масштабну роз’яснювальну роботу з підприємцями, які досі не заключили договори на вивіз та утилізацію ТПВ, внаслідок проведеної роботи було підписано 58 таких договорів.

Демонтовано 48 рекламних конструкцій.

Інспектори-ревізори проводили заходи, спрямовані на дотримання громадянами правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів із здійсненням фото- та відеофіксації порушень.

Інспекторами виписано 181 попередження та складено 68 протоколів про адміністративні правопорушення.

Спільно з працівниками поліції регулярно проводилися перевірки щодо дотримання карантинних заходів в закладах торгівлі та обслуговування населення.

Спільно з Ніжинським молодіжним центром провели пілотний проєкт «КавоВарта», який увійшов до Каталогу кращих практик.

ЗАВЖДИ НА ЗВ'ЯЗКУ

З метою оперативного реагування на звернення громадян на базі Ніжинської міської ради створений та функціонує чат-бот «Ніжин оперативний», що здійснює охорону публічного порядку на території міста. Працівники МСП-ВАРТА миттєво реагують на звернення громадян. Крім того, для зручності ніжинців та оперативного реагування на звернення громадян в роботу запущено цілодобову лінію зв’язку підприємства – 095-055- 51-21.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора