У зв’язку із появою на території західних областей України непоодиноких випадків захворювання дітей на кір, пов’язаних із недотриманням графіку профілактичних щеплень, Міністерство охорони здоров’я провело селекторну нараду щодо протидії поширенню цієї інфекції. Повідомляє профільне управління Чернігівщини.
На заході країни - кір. На півночі - готовність №1

Завідувач інфекційного відділення КЛПЗ «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Микола Картель зазначив, що нині на території області не зафіксовано жодного випадку захворювання на кір, хоча ситуація може змінитися будь-якого дня, адже,  враховуючи міграцію населення та теплу пору року, збудник хвороби із західних областей може протягом двох-трьох годин потрапити на територію Чернігівщини.

«Громадянам слід бути на сторожі появі захворюваності на кір. Здебільшого хвороба починається, як звичайна застуда і лише тільки наявність висипань – спочатку на обличчі, а потім тулубі, верхніх та нижніх кінцівках, свербіння шкіри – дозволяє стовідсотково стверджувати, що дитина захворіла саме на кір. Втім, панікувати не слід – при дотриманні порад, які надасть педіатр або сімейний лікар, хвороба пройде без ускладнень», – наголосив Микола Картель.

Також фахівець зазначив, що нині на Чернігівщині в наявності 10 тисяч доз вакцини проти кору. Препарат імпортний, зокрема, бельгійського виробництва. Це дозволить створити певне підґрунтя для появи стійкого імунітету проти захворювання у дітей та вагітних.

cntime.cn.ua