Другого червня під час проведення ремонтно-відновлюваних робіт по вулиці Шевченка, екскаватор КП «Чернігівводоканал» однією з опор провалився під асфальтне покриття на тротуарі поруч з будинком №48. Як визначили пізніше, вимивання ґрунту з-під асфальту сталося в наслідок руйнації самопливного залізобетонного колектору діаметром 600 мм який проходить вздовж вулиці Шевченка.

Каналізаційні мережі Чернігова сягають понад 320 км. При цьому ветхих і аварійних мереж нараховується більше 160 км. Багато колекторів виконувалось із залізобетону, який під впливом газової корозії та часу обвалюється у самих несподіваних місцях.

Так, під час проведення робіт на проїзній частині дороги навпроти будинку №48 по вулиці Шевченка сталося обрушення асфальту на тротуарі, де стояв працюючий екскаватор. Як виявили пізніше, під асфальтним покриттям тротуару вже давно нічого не було і сам асфальт тримався, як то кажуть, на чеснім слові. Об’єми ґрунту, який було вимито з-під асфальту, перевищують п’ять метрів кубічних. В цьому місці відбулася руйнація самопливного каналізаційного колектору Д=600 мм, збудованого ще у 1964 році.

Місце провалу асфальтного покриття було огороджене службою каналізаційних мереж. У вівторок, 6 червня розпочнеться робота з обстеження каналізаційного колектору за допомогою телеметрії. Якщо будуть виявлені додаткові аварійні ділянки, терміни ремонту можуть затягнутися. Взагалі ремонтні роботи планується завершити до кінця наступного тижня.

На даному каналізаційному колекторі наразі підключене КП «Чернігівське тролейбусне управління» та приватний сектор по вулицях Шевченка та Академіка Павлова. Відключення каналізації не проводилося. Ситуація контролюється каналізаційною службою КП «Чернігівводоканал» і витоки каналізаційних вод на поверхню –унеможливлені.

Інформаційна служба КП «Чернігівводоканал»