Існують винятки з правила надання субсидії в разі покупки на суму понад 50 тис. грн.

Міністерство соціальної політики роз'яснило випадки, пов'язані з перевищенням критерію обмеження покупок сумою 50 тис. грн, які не перешкоджають здійсненню права на субсидію.18b1_433x433

1. Продаж квартири або будинку не входить в перелік критеріїв, які позбавляють права на отримання субсидії.

Більш того, про факт продажу квартири громадяни не зобов'язані інформувати органи соцзахисту. У той же час, дохід від продажу квартири повинен бути задекларованим у наступному році. Він буде враховуватися при розрахунку розміру субсидії на наступний період.

2. На оформлення субсидії також не впливає вартість майна, отриманого в спадщину або в подарунок.

Цей дохід не включається до сукупного доходу сім'ї і не враховується при розрахунку розміру субсидії.

3. Наявність у власності двох житлових приміщень, двох автомобілів також не впливає на право отримання субсидії.

Береться до уваги офіційний дохід, який приносить майно.

4. Винятком також є і медичні послуги.

Якщо людина оплатилп, наприклад, операцію, і сума перевищує 50 тис. грн, — це не позбавляє її права на субсидію.
Субсидія не призначається в разі, якщо хто-небудь із зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім'ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, будівельних матеріалів, або одноразово сплатив послуги з будівництва, ремонту квартири / будинку / автомобіля на суму, що перевищує 50 тис. грн.

Але якщо покупка, що перевищує 50 тис. грн, здійснена на момент отримання субсидії, її не припинять надавати. Факт такої покупки вплине на право на призначення субсидії на наступний термін.
Якщо сім'я придбала квартиру в кредит, то при визначенні права на субсидію враховується сума першого внеску. Увипадку, коли ця сума перевищує 50 тис. грн, субсидія може бути призначена за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов проживання.
jurliga.ligazakon.ua