Сьогодні, 7 червня, вперше за останні місяці, після того, як стабілізувалося життя по завершенню активних бойових дій, Ніжинський міський голова Олександр Кодола провів особистий прийом громадян. На прийомі побували 6 жителів громади.

Цікаво, як змінилися пріоритети ніжинців, які зверталися за допомогою до місцевої влади до 24 лютого і після. Раніше переважну більшість громадян хвилювали ремонт доріг і тротуарів, узаконення тимчасових споруд, ремонт під’їздів і дахів багатоповерхівок, ліквідація аварійних дерев. Що турбує людей наразі?

Приватний будинок Михайла Михайловича, який проживає з родиною на вул. Широкомагерській, у березні попав під обстріл. У результаті пошкоджено дах, вікна. Зі слів чоловіка, їм дуже пощастило, що у цей час вони знаходилися у сусідній кімнаті.

Наразі всі необхідні обстеження будинку проведені, власник зареєструвався через за стосунок «Дія» на відшкодування державою майна. Тепер залишається тільки чекати. Питання: скільки?

«Держава планує компенсувати громадянам кошти за пошкоджене майно. Ми чекаємо на відповідне рішення Кабміну. Але коли та як почне діяти ця програма, поки що не відомо. Тому давайте звернемося до різних фондів, з ким співпрацюємо, до керівників міст Західної України – Івано-Франківська, Львова – щоб посприяли у придбанні будматеріалів. Думаю, протягом червня ми вам допоможемо», — зазначив міський голова О. Кодола.

З незвичайним проханням звернулася до очільника Ніжина пенсіонерка Валентина Костянтинівна. Жінка опікується безхатьками. Відшукує тих, хто може їм допомогти. Наприклад, чоловічий монастир надає одяг, їжу. Але цього замало, вважає жінка. Безхатьків потрібно постійно лікувати, стригти.

В якості приклада розповіла про 49-річного чоловіка, який бомжує у Ніжині вже три роки.  Родом він з Безуглівки. Родичі від нього відмовилися. Пережив інсульт. Працювати не може, потребує сторонньої допомоги.

«На жаль, у нас в окрузі немає закладу, куди можна було б відправляти осіб, які не мають житла. Таких людей у нашому місті десятки, адже Ніжин є вузловою залізничною станцією, чимало хто мігрує. Щодо даного чоловіка, ним повинна опікуватися Талалаївська сільська рада, до складу якої  входить село Безуглівка. Там також є центр соціальних служб», — зауважила заступник Ніжинського міського голови Ірина Грозенко.

 Як підкреслив міський голова Олександр Кодола, є соціальні служби, дотичні до цих питань. Одна справа, коли допомоги потребують діти, інваліди і зовсім інша – коли на допомогу чекають працездатні особи, які самі обирають таку долю. Крім того, безхатьків слід перевіряти на причетність до криміналу.

«І хоч дане питання неоднозначне і, по суті, не стосується міської ради, ми спробуємо його вирішити», — зазначив Олександр Михайлович.   

Було прийнято рішення працювати одночасно у двох напрямках: центр соціальних служб звернеться до райлікарні з проханням обстежити безхатька, у разі необхідності його скерують на медично-соціальну комісію; інше звернення – від міської ради – буде направлене до Талалаївської сільської ради.

А Валентині Костянтинівні очільник Ніжина подякував за небайдужість.

Наступне звернення, яке озвучила від імені мешканців будинку з вул. Овдіївської, 9 та прилеглих багатоповерхівок Юлія Василівна, стосувалося ремонту дитячого майданчику.

«Він єдиний у нашому мікрорайоні. Тут мало елементів, або вони зламані. Після дощу на майданчику стоїть вода. Бездомні собаки залишають після себе послід, глибокі ями.

Міський голова О. Кодола підкреслив: «Наразі кошти міського бюджету у першу чергу скеровуються на військові потреби, але за першої ж нагоди майданчик буде оновлено. Це завдання заплануємо».

Всі, хто побував на прийомі у міського голови Ніжина, отримали чіткі відповіді на порушені питання.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора