У вівторок, 20 липня, Ніжинський міський голова Олександр Кодола провів особистий прийом громадян, де було розглянуто 12 звернень від мешканців Ніжина. На прийом приходили по одному,  по двоє, невеличкими гуртами, які, в свою чергу, представляли інтереси однодумців, сусідів, родин. Жителі Ніжин озвучували проблеми як особисті, так і колективні.

Кричуща проблема – протікає дах

«У мене кричуща проблема. Немає більше сил це все терпіти!» – жалілася  журналісту «УН» жіночка, котру запросили першою. Виявилося, вже більше 15 років на даху їхньої багатоповерхівки фірма, яка постачає Інтернет,  встановила своє обладнання. Через це протікає дах. Під час дощу вода тече прямо по підїзду до четвертого поверху.

«Я був в цій квартирі.  Фірма, яка орендує дах, сплачує 600 гривень оренди щомісячно. Зробити ремонт даху ми можемо на умовах співфінансування: 20% сплачують мешканці будинку, 80% — наше підприємство», – пояснив керівник КП «Служба Єдиного Замовника» Микола Борисенко.

«Проведіть зустріч з мешканцями будинку, обстежте дах, щоб зрозуміти, скільки коштів потрібно», – надав доручення міський голова Олександр Кодола.

«Загалом потрібно 40 тисяч гривень. Такі гроші у нас є. Ми хотіли попасти під Програму, щоб здешевити ремонт», – підкреслив М. Борисенко.

«Тоді чого ви чекаєте? Яку Програму? Людям потрібно допомогти вже сьогодні», – зауважив О. Кодола.

Домовилися: через кілька представники КП «Служба Єдиного Замовника» вирішуватимуть питання на місці.

Проблема Ніжина – ґрунтові дороги

Три звернення  з 12-ти стосувалися поганого стану доріг.

«У будинках на вулиці Менделєєва наразі мешкають 19 дітей. Під час весняно-осіннього сезону протікає взуття – ходити можна хіба що у гумових чоботах. Особисто у нашій родині 5 школярів, 2 студенти. Мешканці будинків готові зробити посильний внесок у ремонт дороги», — внесли пропозицію чоловік із жінкою.

«Ми щиро вдячні міському голові О. Кодолі та його команді за оперативне вирішення питання  на нашій вулиці Павлівській. Але наразі нас турбує інша проблема – дорога, яка уявляє собою чорнозем із глиною. Коли вони намокають, то ґрунт стає дуже слизьким. Нещодавно машина «швидкої допомоги» не змогла доїхати до місця призначення – хвору людину несли на ношах. Як жартують мешканці, серед яких, до речі, 10 пенсіонерів, 6 інвалідів, 2 контужені і поранені учасники АТО, цю дільницю дороги можна порівняти хіба що з болотом, яке має лише два стани: «замерзло» і «засохло».

Трете звернення – аналогічне.

«Одна з проблем Ніжина – те, що 60 % доріг, які знаходяться подалі від центру – грунтові. Щоб їх заасфальтувати, потрібні чималі кошти. Давайте зробимо цього річ хоча б грейдирування (підсипку) – в залежності від потреб», – звернувся до начальника Управління житлово-комунального господарства та будівництва Анатолія Кушніренка міський голова О. Кодола.  

«Якщо депутати на черговій сесії міської ради підтримають виділення коштів, то в другому півріччі зробимо», – підкреслив А. Кушніренко.

Мигалівське кладовище не розширятимуть

Представник громади Мигалівського району звернулася з проханням припинити розширювати Мигалівське кладовище, оскільки це не відповідає санітарним нормам, згідно з якими від кладовища до прилеглих будинків повинна бути відстань 500 метрів. «Працівники комунального підприємства кілочками вже позначили межі, до яких хочуть розширити кладовище», – підкреслила жінка.

Фахівці міської ради її заспокоїли: ніякого розширення меж кладовища не буде! А кілочками позначили проектне розміщення цвинтаря. Наразі отримано висновки звіту проектного інституту, згідно з якими розширення меж даного кладовища заборонено.

Незаконні гаражі підлягатимуть демонтажу

Незаконно встановлені  гаражі по вул. Шевченка заважають спокою громадян: мами дітлахів занепокоєні тим, що дорослі розпивають тут спиртні напої. «Ми хочемо, щоб на цьому місці був дитячий або спортивний майданчик», – підкреслили жінки.

«Нещодавно я надав доручення підрахувати кількість незаконно встановлених металевих гаражів у місті. Наразі проведено інвентаризацію. От і почнемо демонтаж з цієї адреси. На наступному тижні вирішимо питання: або власники самі демонтують незаконно встановлені споруди, або це зроблять комунальні служби, і власники ще заплатять їм відшкодування», – зауважив міський голова Олександр Кодола.

Школу №4 у наступному навчальному році не реорганізовуватимуть

«Незважаючи на те, що надворі літо, батьки учнів четвертої школи переймаються її подальшою долею. Так закриватимуть її чи ні?» – поцікавилися батьки.

«Нагадую ще раз: питання закриття четвертої школи не стояло – йшлося про реорганізацію. Зрозумійте: ми хочемо зробити якнайкраще. Мене обрали очільником міста для того, аби я приймав рішення. У наступному навчальному році реорганізації даного навчального закладу не буде, але згодом це питання усе рівно доведеться вирішувати: особисто я не хочу залишатися у розваленому місті», – підкреслив Олександр Михайлович.

Надано дозвіл на оренду земельних ділянок під городництво

Більше 20 років 15 ніжинських родин обробляють земельні ділянки на території колишнього колгоспу ім. Фрунзе. Але нещодавно відомий у Ніжині діяч попередив любителів городництва, що хоче придбати цю землю.

«Ми хочемо або взяти ділянки в оренду, або їх приватизувати», – висловила позицію 15-ти родин жінка, яка прийшла на прийом до міського голови.

Фахівці міської ради раніше вже займалися цим питанням, тому відразу надали відповідь: дані земельні ділянки можна взяти лише в оренду під городництво.

Вода тече під будинок. Допомогу обіцяно

Наступній заявниці – 86 років. Вона проживає на вул. Московській. Під час дощу вода стікає прямо під будинок. «Кілька років звертаюся по всіх інстанціях – ніхто досі не допоміг», – пожалілася старенька.

Міський голова надав доручення комунальним службам зробити обстеження даного будинку і допомогти людині.

«Всіх вам благ!» – промовила наостанок щаслива жіночка.

Заважають електроопори

Власнику земельної ділянки, де знаходиться його будинок, заважають електроопори біля дитсадка «Кручайлик». Власник хоче, щоб їх перенесли з його ділянки.

Найближчим часом на місце виїдуть фахівці, аби вирішити питання по суті.

У міського голови ніжинці просили порад, матеріальної допомоги, скаржилися на одну із соціальних служб. Жодне питання не залишилося без відповіді. Всі справи взято на контроль.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора