1000x560_mafolqw0yc86rpkmermmЗа наполягання народного депутата України Олександра Кодоли на Чернігівщину в його виборчий округ додатково надійде ще 5 мільйонів гривень з державного фонду соціально-економічного розвитку на розвиток соціально важливих об’єктів. Кабінет Міністрів України затвердив відповідну постанову про виділення державної субвенції.

Ці кошти планується направити в основному на закупівлю обладнання для медичних та навчальних закладів Варвинського, Ніжинського, Носівського та Срібнянського районів області. Найбільші ж суми будуть спрямовані на реконструкцію водогону в с. Калиновиця Варвинського району — 1мільйон 115 тисяч гривень,  та на капітальний ремонт Срібнянської районної лікарні – 940 тисяч гривень.

За словами Олександра Кодоли,при розподілі коштів перш за все враховувалася думка і пропозиції громад районів.

«Приємно, що в цьому році громади мого виборчого округу матимуть значно більше грошей на розвиток, ніж у 2015-му. Понад 12 мільйонів вдалося вибити ще влітку. І от зараз — ще 5 мільйонів гривень. На цей рік для себе я визначив пріоритетом розвиток нашого майбутнього, наших дітей. Тому 90 відсотків об’єктів, фінансування яких я пролобіював, саме з цієї сфери. Перш за все, це реалізація моєї програми щодо будівництва дитячих майданчиків. 40 нових дитячих майданчиків з’являться  у всіх районах округу. Ще один об’єкт, який знаходиться в центрі моєї уваги  – плавальний басейн у Ніжинській гімназії № 16. Він не працював вже багато років. Цього року на його реконструкцію виділено 3 мільйони 800 тисяч гривень. Але завдяки прозорості при визначенні виконавця робіт було встановлено, що ремонт басейну обійдеться в 3077 тисяч гривень. Тобто нам вдалося зекономити понад 700 тисяч гривень. Ці кошти ми також використаємо на вирішення соціальних проблем округу», — розповів депутат.

Ще одним приємним прикладом ефективності  системи Прозоро при проходженні процедури закупівель товарів та послуг стала економія понад 500 тисяч гривень на проведенні капітального ремонту в дитячому садку «Барвінок» у Носівці. На ремонт ДНЗ планувалося витратити 1 074 тисячі гривень, але виявилося, що всі заплановані роботи підрядник згоден виконати усього за 535 тисяч. Тепер на вивільнені кошти буде проведено капремонт дорожнього покриття на вул. Коцюбинського у Носівці та ремонт будинку культури в селі Ясна Зірка Носівського району.

Народний депутат Олександр Кодола наголошує на тому, щоб гроші з державного бюджету, які надійшли за його сприяння в область, використовувалися максимально ефективно.

«Ми не можемо собі дозволити розбазарювати державні кошти. Хотів би звернути сільських та селищних голів на пришвидшення процесів із виготовленням проектно-кошторисної документації, а також на важливості використання системи Прозоро при розподілі державних коштів. Я особисто інспектуватиму хід будівельних робіт і слідкуватиму за тим, щоб усі ці кошти використовувалися прозоро, ефективно і з найбільшою користю», — наголосив депутат.

Прес-служба народного депутата України Олександра Кодоли