10 з половиною тисяч воєнних злочинів скоїли російські військові на території Україні від початку повномасштабної війни, таку кількість справ задокументувала Генпрокуратура на тепер.

10-річний Андрій разом з батьками і дядьком 1 березня втікали з села Софіївка на Чернігівщині. Вони тільки виїхали і натрапили на колону російської військової техніки, їхня машина нікому не заважала, однак один з бронетранспортерів навмисно виїхав з колони і почав чавити легковик.

Андрію сидінням затисло ноги. Російські солдати дістали хлопчика через дах, кинули на узбіччя і на його очах добили батьків. Цілили прицільно в бензобак, після чого авто запалало.

З травмованою ногою Андрій лежав на узбіччя і рахував кількість російської техніки. «Нарахував десь 120, спочатку танки, БТР, «Градів» багато», — розповідає хлопчик.  

Весь цей час машина палала на очах у дитини. Андрій знав, що мама ще була жива.

Хлопчика згодом побачили люди з села і подзвонили його бабусі і дідусю.

Андрій і досі майже не плаче, каже бабуся, навіть на цвинтарі в нього не було сліз.

Оксані Близнюк було 46, її чоловікові Михайлу — 52, а двоюрідному брату Сергію, який сидів за кермом — 33.

У Андрія є старша сестра. Тетяні – 26, і тепер вона його опікун. Він любить ганяти на велосипеді, але сильно не виходить — велосипед старенький. Він вміє лагодити ланцюжок, що часто спадає, і не розраховує на новий, бо його обіцяв купити тато.

Його сестра віднині має дві мети: виростити брата і дочекатися, аби за цей військовий злочин відповіли росіяни.

Джерело: ТСН