На Ніжинщині добре знають, як дати сіянцям нове життя

Осіння пора для лісових господарств, і, зокрема, Чернігівщини – не просто норовлива, але й надзвичайно відповідальна, адже робота по відновленню лісів та заготівлі посівного матеріалу йде повним ходом.

Так, працівниками Ніжинського лісгоспу восени було відновлено 100 га лісів, що становить трохи менше половини від загальнорічної цифри – 253 га. Основний обсяг займає створення культур дуба та сосни звичайної, для чого було вирощено відповідно 1,33 млн та 1,28 млн штук сіянців.

ліс саджанці2Але, на жаль, лісівники зіштовхнулися з певними труднощами. Цьогорічний сезон виявився неврожайним на жолуді. Так, наприклад, у порівнянні з минулим роком, коли було зібрано 16 т жолудя, показники цього року становлять лише 6,8 т. Та навіть щоб зібрати таку, здавалося б, незначну кількість посівного матеріалу, довелося докласти немало зусиль.

Але не дивлячись ні на що, поставлені завдання виконано, насіння зібрано та посіяно вчасно, тож тепер залишається тільки чекати весни – щоб дати сіянцям нове життя у лісі.

Юлія Стрілець, Ніжинське лісове господарство

sknews.net